ALBA Berlin osvojila njemački kup

ALBA Berlin za koju igraju Leon Radošević i Marko Banić osvojila je njemački kup pobijedivši u finalu Bayern Munchen rezultatom 76:68.

Pred više od 11 tisuća navijača u O2 areni, ALBA je odlično započela utakmicu te već na poluvremenu imala 20 poena prednosti. Bayern se pokušao se vratiti odličnom trećom četvrtinom no domaćin je uspio do kraja iskontrolirati susret, unatoč što su slobodna bacanja šutirali katastrofalnih 18 od 33.

U momčadi Saše Obradovića najviše su se istaknuli Jamel McLean s 15 poena te Vojdan Stojanovski koji je ubacio njih 13 uz sedam uhvaćenih skokova. Od naših igrača Radošević je postigao sedam poena i četiri skoka dok je Banić upisao dva poena uz također četiri skoka. Kod protivničke ekipe najbolji učinak je postigao John Bryant s 14 poena i devet uhvaćenih skokova.