Cedevita slavila košem Zubčića

Počeo je Zadar Basketball Tournament, a u prvom susretu dana igraju Alba i Cedevita. U susretu na mali broj poena slavila je Cedevita dvicom Tomislava Zubčića u posljednjim sekundama rezultatom 55:54.

Alba – Cedevita 54:55 (10:9, 26:22, 37:35)

Alba: Radošević 17, Redding 9, McLean 8, Stojanovski 6, Giffey 3, King 3, Vargas 3, Hammonds 3, Wofhlhart-Batterman 2, Akpinar, Wagner.

Cedevita: Bilan 15, A. Delaš 9, Pilepić 7, Zubčić 6, M. Delaš 5, Arapović 4, Ukić 3, Gordić 2, Ramljak 2, Mazalin 2, Babić, Žganec.

Turnir je otvoren susretom između Cedevite i Albe pred oko tisuću gledatelja, a na samom predstavljanju igrača, gledatelji u dvorani su bučnim zvižducima ispratili predstavljanje Roka Ukića i Jasmina Repeše.

Što se igre tiče u prvoj četvrtini, vidjeli smo puno promašaja i izgubljenih lopti s obje strane. To je rezultiralo vrlo malim brojem poena s obje strane, a za jedan poen bolja je bila Alba koja je taj period dobila rezultatom 10:9.

Prvi dio druge četvrtine bolja Alba koja radi seriju 7:0 i ima vodstvo 17:9. Nakon ulaska Ante Delaša u igru, razbudila se i Cedevita koja je do kraja četvrtine prepolovila prednost Njemačkog sastava. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 26:22 u korist Albe.

Cedevita je u prvom poluvremenu šutirala samo 30 posto za dvicu i samo 12 posto za tricu. Alba je s druge strane šutirala 62 posto za dvicu i samo 11 posto za tricu.

Leon Radošević je u prvih 20 minuta susreta postigao za Albu šest poena dok je kod Cedevite najviše postigao Miro Bilan koji se zaustavio na osam koševa.

Alba je i u trećoj četvrtini većinu vremena provela u vodstvu, a Cedevita je pred kraj četvrtine uspjela izjednačiti na 35:35 prelijepom akcijom koju je započeo Fran Pilepić koji je krenuo šutirati tricu, ali je u zadnji trenutak spazio Maria Delaša ispod koša i dodao mu loptu, a on je podvalio Ivanu Ramljaku koji je natrčao s desnog krila i zakucao. Do kraja četvrtine vidjeli smo još jedan ubačaj Albe koja je i nakon treće četvrtine bila u vodstvu rezultatom 37:35.

Uzbudljivo je bilo u posljednjoj četvrtini, a Cedevita je na krilima braće Delaš došla u nekoliko navrata do izjednačenja ili vodstva od tri poena razlike. Na drugoj strani jako raspoložen Radošević. Tridesetak sekundi do kraja Alba je imala vodstvo 51:49, a Mario Delaš dvicom ispod koša poravnava rezultat.

Do kraja je ostalo 25 sekundi, Alba je bila u napadu, a Cedevita je napravila faul nad Radoševićem koji je pogodio oba slobodna bacanja za novih plus dva Albe. Na drugoj strani s dva pogođena bacanja uzvraća Nemanja Gordić. Ostalo je 11 sekundi do kraja, a cedevita je na liniju slobodnih bacanja opet poslala Radoševića koji jedno pogađa, drugo promašuje, lopta dolazi do Zubčića koji pogađa dvicu za pobjedu Cedevite 55:54. Posljednji pokušaj Reggie Reddinga s centra skoro je bio uspješan, ali na sreću Cedevite ipak nije prošao kroz obruč.