Alkar pred 600 gledatelja u novoj dvorani svladao Vrijednosnice

Košarkaši Alkara su u novoj dvorani pred 600 gledatelja svladali Vrijednosnice Osijek rezultatom 82:78. Utakmica je bez problema mogla otići i na drugu stranu, jer smo gledali potpuno izjednačenu igru uz vrlo uzbudljivu završnicu.

Osječani su prve dvije četvrtine odigrali dinamičnije i efikasnije te su na poluvrijeme otišli s razlikom od sedam poena u svoju korist. Nakon odmora, domaćini se bude te igraju vrlo energično i u napadu i obrani, najprije treću četvrtinu dobivaju s tri poena razlike, a onda u zadnjoj dionici uspjevaju stići zaostatak te potpuno preokrenuti utakmicu, a na kraju u dramatičnoj završnici i ostvariti veliku pobjedu. Inače, Sinjanima je ovo peta pobjeda u ovogodišnjem izdanju HT Premijer lige.

Pobjednike je predvodio Joshua Brown s 25 poena, 8 skokova i šest asistencija, Bruno Markulin je dodao 19 poena i 4 skoka. U redovima poraženih bolji od ostalih je bio Ante Gospić s 28 poena i 7 skokova.