[Video] Alkar stigao do vrlo važne pobjede

Košarkaški Sinjskog Alkara stigli su do svoje četvrte pobjede u HT Premijer ligi. Na domaćem terenu su slavili nad osječkim Vrijednosnicama. Sinjani su u posljednjim minutama uspjeli prelomiti vrlo tijesnu i izjednačenu utakmicu. Završilo je rezultatom 81:74 u korist Alkara.

HT Premijer liga, 12. kolo, 13. siječnja

Alkar – VROS 81:74 (13:18, 22:17, 26:24, 20:15)

(Vuko 18, Šarac 14 – Markulin 21, Vrkić 17)

Brokeri su bolje startali. Imali su već nakon par minuta igre plus šest na svome kontu (8:14). Na prvi dvominutni odmor se odlazi s plus pet za goste, ali u nastavku konce igre polako preuzimaju Sinjani. No, nisu se nikako uspijevali značajnije odvojiti. Imali su u drugoj četvrtini najvećih plus četiri, a u trećoj dionici prednost je rasla do plus šest (66:60).

Većinu utakmice se igralo koš za košem, ali zadovoljniji iz vrlo izjednačene utakmice na kraju su bili domaćini. Sredinom posljednje četvrtine Sinjani tricom Svaline te pogotkom Grafa dolaze na plus osam (76:68). Gosti su nakon minute odmora zaprijetili preko Došena (76:72).

Vrlo važan trenutak dogodio se dvije minute prije kraja Marko Proleta krade loptu i pogađa za 78:72. To se na kraju pokazalo presudnim, a utakmicu je tricom zaključio Bilandžić za konačnih 81:74 i veliko slavlje u sinjskoj dvorani.