Alkar u zadnjim sekundama do pobjede nad Šibenikom

Još jedna utakmica iz kategorije “biti ili ne biti” za sinjsku momčad. Derbi između Alkara i Šibenika odlučuje o Alkarovoj sudbini. Šibenik je već izborio doigravanje, dok je Alkar u borbi za opstanak. U prepunoj sinjskoj dvorani Alkar je slavio nad Šibenikom i tako priredio najbolji rođendanski poklon Maliganima koji slave 36. rođendan.

HT Premijer Liga, 17.travnja

Alkar-Šibenik 77:76 (17:23,21:13,14:20,25:20)

(Graf 19, Bilandžić 17, Svalina 15, Modrić 13 ; Gabrić 31, Pandurić 13, Radovčić 9, Nakić 9)

U prvoj minuti Šibenik je napravio seriju 0:7. Krajina, Graf i Booth uzvraćaju udarac i smanjuju prednost. Nakić pogađa tricu, Modrić opet smanjuje zaostatak. Nametnutim tempom Šibenika domaćini igraju s promišljenim akcijama pokazujući da mogu parirati Šibeniku i tako ostati u vrhu hrvatske košarke. Bilandžić pogađa s linije tri za izjednačenje. Zatim slijedi niz promašenih šuteva, izgubljenih lopti i ponegdje nekog pogođenog šuta ili polaganja. Tricom Gabrića 55 sekundi i polaganjem Radovčića tri sekunde prije kraja prve četvrtine gosti imaju blagu prednost od plus šest. Semafor pokazuje rezultat 17:23.

Bilandžić pogađa s linije tri i smanjuje vodstvo gostiju, Vitali i Gabrić također uzvraćaju istom mjerom, ne dopuštajući domaćinima doći do izjednačenja. Ali Graf spašava situaciju. Pogađa za dva, pridružuje mu se Svalina koji pogađa za tri i domaćini zaostaju za samo tri poena. Gabrić povećava prednost Šibenika na plus pet, no sjajni Bilandžić se ponovno diže s linije tri i pogađa. Istekom napada gostiju, Booth pogađa za dva i izjednačava rezultat. Kreće pozitivan niz Alkara koji u kratkom vremenu dolazi do plus pet. 24 sekunde prije kraja Pandurić smanjuje zaostatak njegove momčadi na minus dva i tako ostaje do kraja četvrtine. Na odmor se ide rezultatom 38:36.

Gosti su uspjeli izjednačiti taj zaostatak, pa je cijela treća četvrtina bila u potpunom egalu sve do zadnje minute kada su gosti poveli s četiri poena prednosti. Kraj treće četvrtine donosi nam rezultat 52:56. Velike pohvale treba uputiti i Maliganima koji od prve sekunde utakmice nisu prestali navijati i bodriti svoj klub potičući ih da znaju i imaju šanse protiv Šibenika.

Domaćini dovode do izjednačenja i upuštaju se u napetu završnicu. Tri minute prije kraja utakmice Šibenik ima četiri poena prednosti pa trener Alkara zove minutu odmora kako bi pripremio svoje igrače za najvažnijih četiri minute ove sezone. Svalina pogađa dva poena a zatim i slobodno bacanje. Pandurić se diže i pogađa tricu za rezultat 70:73. Graf dovodi svoju momčad na poen zaostatka, Vitali promašuje slobodno bacanje, no drugo pogađa. Sinjski trener ponovno zove minutu odmora. Minutu i 28 sekundi prije kraja semafor pokazuje rezultat 74:74. Ulazimo u još jednu uzbudljivu završnicu. Žuljević pogađa slobodno bacanje za rezultat 75:74. Zatim Modrić pogađa oba slobodna bacanja i vodi Alkar u prednost od plus tri 55 sekundi prije kraja utakmice. Nakić pogađa za dva, domaćini griješe, no griješe i gosti te pobjeda odlazi na stranu Alkara. Konačan rezultat je 77:76.