Amerikanci bez poteškoća s Acinim Brazilom

U grupi K drugog kruga SP u Kini, reprezentacija SAD uspjela je slomiti otpor Brazila i privesti utakmicu kraju rezultatom 89:73 u svoju korist.

To znači kraj reprezentacije koju vodi naš Aleksandar Petrović, a njegov sastav propustio je šansu za četvrtfinale porazom protiv Češke, s obzirom da je bilo nerealno očekivati ”vađenje” u današnjoj utakmici s najmoćnijom reprezentacijom svijeta.

U nervoznoj utakmici bivši izbornik Hrvatske u nekoliko navrata isključen je već u 13. minuti utakmice poradi druge tehničke pogreške. S obzirom da je već imao jednu iz prve četvrtine, to je značio kraj utakmice za našeg trenera.

Držale su se Carioce blizu sve do treće četvrtine kada se sastav Gregga Popovicha odvaja na 11 razlike i do kraja ne ispušta prednost. Najbolji u redovima pobjednika bili su Kemba Walker i Myles Turner s po 16 koševa, dok su Jaylen Brown i Harrison Barnes dodali 11, odnosno 10 poena. Kod Brazilaca je Vitor Benite bio najraspoloženiji s 21 poenom, od čega četiri trice. Leandro Barbosa i Anderson Varejao su upisali po 14 poena.