Amerikanci otvorili SP pobjedom

Reprezentacija SAD-a pobjedom je otvorila svoj put na Svjetskom prvenstvu u Kini. Izabranici Gregga Popovicha slavili su protiv Češke rezultatom 88:67. Satoransky i ekipa su bili i više nego dostojan protivnik tijekom svih 40 minuta susreta.

SAD – Češka 88:67

Mitchell 16, Barnes 14, Walker 13 – Satoransky 17

Odlično su igrali Česi na otvaranju susreta. Amerikanci su malo uspavano ušli u utakmicu pa se održao rezultatski egal nakon prvih deset minuta igre. U nastavku rotacije i šira klupa Gregga Popovicha rješava sve dvojbe. Veliki napadački “arsenal” s različitih pozicija je došao do izražaja, a prvo veće odvajanje Amerikanci rade zahvaljujući Jaysonu Tatumu. Tijekom druge dionice stvaraju tako Amerikanci 11 poena viška i na poluvrijeme odlaze s mirnih plus 14.

U nastavku Češka prijeti, ali goriva ubrzo ponestaje. Do kraja treće dionice rezultat se stabilizira i reprezentacija SAD-a rutinski odrađuje posljednjih 10-ak minuta utakmice. Amerikanci nisu pokazali nešto posebno, ali posao je na kraju uspješno odrađen.