Anderson i Shved vodili Khimki do pobjede protiv Crvene zvezde

Khimki je u trećem kolu Eurolige ugostio beogradsku Crvenu zvezdu te je ubilježio i treću pobjedu u isto toliko odigranih utakmica. Rusi su pobijedili rezultatom 85:78, a do pobjede su ih predvodili James Anderson i Alexey Shved.

Euroliga, 3. kolo, 24. listopad

Khimki Moskovska oblast – Crvena zvezda Beograd 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23)
(statistika)

Crvena zvezda je jako dobro ušla u utakmicu, poveli su 7:0. No tada se budi Khimki te na krilima dva zakucavanja Anthonyja Gilla te serije Andersona i Shveda uspijeva izjednačiti rezultat na 9:9. Zatim je krenula serija trica Zvezdinih igrača Ognjena Dobrića, Jamesa Feldeinea i Milka Bjelice. Na drugoj strani im je uzvratio Stefan Marković, koji je u tim trenucima držao rusku ekipu u igri. Rezultat je bio 20:18, a potom su Feldeine i Pero Antić odveli Zvezdu na plus devet (27:18).

Nakon toga slijedi povratak Khimkija, koji se koševima Shveda i Markovića približava na samo minus tri (28:25). Do kraja poluvremena se nastavila izjednačena igra, te je na predah ekipa Zvezde otišla s prednošću od pola koša (44:43).

Nastavak je donio drukčiji razvoj utakmice, Khimki se budi te na krilima već spomenutih Andersona i Shveda prelazi u vodstvo te na kraju treće četvrtine ima plus devet koševa razlike (64:55), te im uz dobru obranu i efikasan napadački učinak nije bio problem održati tu razliku tijekom zadnjeg dijela utakmice.

Pobjednike su predvodili Anderson s 24 poena te Shved s 18 poena i devet asistencija, što mu je i najveći broj asistencija u jednoj utakmici Eurolige. Kod Zvezde najefikasniji su bili Bjelica s 15 poena te Feldeine s 14 poena.

Momčadi nemaju puno vremena za odmor, pošto Crvena Zvezda i Khimki već u četvrtak igraju sljedeće dvoboje u Euroligi. Zvezda će ugostiti “ponos Izraela”, Maccabi FOX Tel Aviv, dok će Khimki u Pireju ugostiti Olympiacos.