Ante Tomić i dalje u formi, Buva debitirao

Ante Tomić i dalje pruža vrhunske predstave. Ovog puta je predvodio Barcelonu do pobjede protiv MoraBanc Andorre. Barca je slavila rezultatom 94:70 i tako zadržala treću poziciju u španjolskom prvenstvu s omjerom 22-9. Hrvatski centar je bio prvo ime susreta ostvarivši double-double učinak, odnosno 16 poena i 10 skokova.

Otkada je na klupu katalonskog kluba zasjeo Svetislav Pešić, Tomić je počeo pružati vrhunske partije. Zanimljivo, za sada je u ovoj sezoni prosječno na 9,9 poena i 5,5 skokova po utakmici. Od ostalih susreta ACB lige vrijedi izdvojiti okršaj hrvatskih reprezentativaca Marka Popovića i Ivana Buve. Na kraju je pobjedu odnijela Valencia (61:76) za koju je debitirao Buva (pet minuta u igri, bez postignutog poena), dok je Marko Popović u prvom poluvremenu držao svoju momčad u igri te je na kraju ipak završio s 11 poena na svom kontu.