Armani Milano spasio prvu meč-loptu

Košarkaši Armani Milana odgodili su novo slavlje u talijanskom košarkaškom prvenstvu Montepaschi Siene, momčadi koja je zadnjih pet godina osvajala naslov prvaka Lega A Basket.

U petak, u četvrtoj utakmici ovogodišnjeg finala, Armani Milano je pobijedio 88-83 i tako spasio prvu meč-loptu Toskanaca. Podsjetimo, finalna serija se igra na četiri pobjede, a trenutačni je rezultat 3-1 za Sienu.

Siena je odlično započela utakmicu, te je povela 24-12 nakon uvodnih 10 minuta. No, odtada su košarkaši iz Milana, malo po malo, počeli smanjivati zaostatak. Do poluvremena su došli na -4 (33-37), a onda su nastavak otvorili sa serijom 9-0.

Do kraja utakmice je domaća momčad vodila, i iako je Siena na kraju zaprijetila, do četvrte uzastopne pobjede u finalu ipak nije došla.

Najbolji je igrač kod pobjednika bio Ioannis Bourousis sa 19 poena i pet skokova, dok je Stefano Mancinelli dodao 17 koševa. Kod Siene su najbolji strijelci bili Bo McCalebb sa 18 i Kšištof Lavrinovič sa 17 poena.

Hrvatski košarkaš u redovima Armani Milana, Leon Radošević, igrao je ukupno trinaest minuta i iskoristio ih tek za dva poena. Upisao je i četiri skoka, te jednu asistenciju. Iz igre je gađao 1-3.

Peta se utakmica igra u Sieni, u nedjelju.