Barcelona osvojila Kup: Katalonci dominirali protiv Kraljeva

Barcelona je postala osvajač ovogodišnjeg izdanja španjolskog Kupa nakon što je u finalu bez većih problema svladala najljućeg rivala Real iz Madrida rezultatom 73:88.

Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa od prve je minute dominirala dvobojem te do poluvremena “riješila” pitanje osvajača prvog trofeja u sezoni jer je u tim trenucima otišla na prednost od 20+poena.

Real je uspio u nastavku donekle ublažiti poraz, ali na manji zaostatak od dvocifrenog nisu mogli i Barcelona je sasvim zasluženo slavila s konačnih 73:88 te na taj način po 26. put osvojila ovo natjecanje, dok je Real Kup osvajao 28 puta.

Prvo ime susreta bio je Cory Higgins s 20 poena, Rolands Smits je za pobjednike dodao 13, a Nikola Mirotić 12 poena. Među Kraljevima je najbolji bio Walter Tavares s 17 poena.