Barcelona s plus jedan do jedan jedan

Druga je utakmica baš poput prve bila odlična za gledatelje, igrači niti jedne ekipe nisu podbacili. Katalonci su slavili protiv Reala s rezultatom 72:71 i poravnala finalnu seriju na 1-1. Sljedeće dvije utakmice igraju se u Barceloni.

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku Reala, bolje su Madrižani kontrolirali situacije na terenu, a prvu veću prednost imali su tijekom drugih deset minuta, na odmor su otišli s lijepom zalihom. Na semaforu je stajao rezultat 36:26 prije posljednjeg sudačkog zvižduka.

Sama činjenica da je Barcelona postigla 26 poena za cijelo poluvrijeme dosta govori o njihovoj igri u napadu.
Nije Real posustao niti u nastavku iako je Barca davala znakove života. Domaćin bježi na velikih plus 14 i već tada se, prema svemu prikazanom na terenu činilo da je utakmica gotova. Ipak kao i u prvoj velika prednost za jednu od ekipa nije značila i konačno slavlje.

Gosti su napravili 11:2 seriju u posljednjoj četvrtini igre i tako uhvatili priključak. Završnica je bila vrlo neizvjesna. Prvo je Mirotić tricom odveo Real na plus četiri, ali na drugoj strani istom mjerom uzvratio je C.J.Wallace.

Real promašuje svoj napad, a Brad Oleson stavlja dva slobodna bacanja za vodstvo Barcelone 71:72. Sergio Rodriguez i Jaycee Carol na drugoj strani promašuju za pobjedu i Barcelona izjednačuje rezultat.

Kao i u prvoj, niti druga utakmica nije mogla proći bez kontroverzi. U posljednjem napadu Reala postojao je kontakt kojeg se moglo, ali i nije moralo dosuditi nad Carolom. Suci se nisu oglasili.

Ante Tomić je ubacio 8 poena i uhvatio 5 skokova za dvadeset šest minuta igre, a na drugoj strani naturalizirani Hrvat Draper je za deset minuta provedenih u igri ubacio 3 poena.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u petak u 22.00h u Barceloni. Utakmica je to nakon koje će jedna od ovih ekipa biti na samo korak do naslova prvaka Španjolske.