Barcelona smanjila finalnu seriju na 2:1

Treća utakmica finala ACB lige odigrana je u Blaugrani gdje je Barcelona ugostila Real. Nova utakmica donijela je i novu dramu, nakon što je u posljednjoj utakmici slavio Real tricom Carrolla sekundu do kraja, sada je s pola koša slavila Barcelona.

Prvo poluvrijeme pripalo je igračima gostiju iz Madrida, međutim, rezultatska prednost nije posebno rasla. Rezultat na poluvremenu bio je 34:40 za Real.

U drugih dvadeset minuta igrači Barcelone krenuli su na sve ili ništa te su do kraja 3/4 smanjili prednost Reala na samo +2. U zadnjih 10 minuta gledali smo pravu dramu, tri minute do kraja Real je vodio 71:77, ali Barca tada radi seriju 7:0 i pobjeđuje rezultatom 78:77!

Najbolji pojedinci u dresu domaćina bili su Heurtel s 21 poenom i 4 asistencije, a naš Ante Tomić ubacio je 11 poena.

Kod Reala Thompkins i Campazzo ubacili su po 18 poena.

Domaćin sljedeće utakmice je ponovno Barcelona.

BARCELONA : REAL MADRID 78:77 (1:2)