Baskonia u triler završnici svladala Barcu i postala prvak Španjolske!

Završni turnir ACB lige koji se igrao u Valenciji okončan je dramatičnim finalom u kojem je Baskonia svladala Barcelonu rezultatom 69:67.

Momčad Duška Ivanovića tako je postala prvak Španjolske nakon 10 godina čekanja, a Barcelona usprkos velikim ulaganjima proteklog ljeta nije uspjela osvojiti toliko željeni pehar, koji su zadnji put podigli još 2014. godine.

U uvodnim minutama susreta Baskonia se bolje snašla, ali je Barca brzo odgovorila te serijom 16:2 otišla na gotovo dvoznamenkastu prednost početkom druge četvrtine. Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, a momčad iz Katalonije držala je prednost na 5 do 8 poena razlike.

Međutim, u drugom poluvremenu Ivanovićeva družina krenula je odlučnije te je pri kraju treće dionice preokrenula rezultat. U posljednjih 10 minuta nije bilo velikih rezultatskih odmicanja, a pri rezultatu 67:67 Baskonia je preko Lucasa Vildoze uspjela poentirali nakon sjajnog proigravanja pod koš. S druge strane, u posljednje tri sekunde, Barcelona je preko Coreya Higginsa uputila tricu, ali neuspješno i tu je priči bio kraj. Veliko slavlje Baska moglo je krenuti.

Najbolji pojedinac u redovima pobjedničke ekipe bio je Vildoza s 17 poena, dok je za Barcu Heurtel ubacio 21.