A2 Istok: Belišće i Vinkovci vode mrtvu trku (video)

Belišće i Vinkovci nastavljaju mrtvu utrku na istoku. Do najvjerojatnijeg raspleta, derbija u Vinkovcima, objema ekipama su ostala neugodna gostovanja u Đakovu, a Vinkovčanima i u Vukovaru.

Đakovčani su pomalo iznenađujuće slavili protiv Vukovaraca s kojima sada imaju omjer 2-0, a mlada momčad Vrijednosnica pobijedila je Viroviticu.

Belišće – Olimp Inspekt ING 79:61 (15:17, 38:35, 60:45)

Belišće: Vidaković 28, Bušić 13, Mikulić 12, Dogan 11, Preglej 7, Mađarić 6, Ivić 1, Ikić 1, Hartman 1, Vezmarović, Markota
Olimp Inspekt: L. Novaković 14, Stojanović 12, Hrgović 10, Vuković 8, Lukenda 6, Škrlec 5, Barić 2, Novaković 4, Rakitić, Nađ

Belišće je upisalo novu pobjedu u prvenstvu, ovoga puta bolji su bili od Olimp Inspekta iz Osijeka. Sljedeći tjedan im predstoji neugodno gostovanje u Đakovu, jedna od ključnih utakmica prije derbija lige s Vinkovcima.

Kao i protiv Vinkovčana na gostovanju, Osječani su vodili nakon prvih deset minuta, a na poluvrijeme su otišli s malim zaostatkom. U nastavku Olimp šest minuta ne postiže koš i u ovom dijelu Belišće stvara razliku za mirnu završnicu. Na kraju upisuju sigurnu pobjedu od 18 razlike.

Goran Vidaković je predvodio pobjednički ekipu s 28 poena, Marko Bušić je postigao 13 poena, a Marko Mikulić 12. U sastavu poraženog Luka Novaković je bio najuspješniji s 14, a Filip Stojanović je upisao 12 poena.

Vinkovci – Županja 79:70 (29:14, 39:34, 55:49)

Vinkovci: Dugandžić 30, Kordić 19, Kalaica 9, Peraica 8, Vučetić 4, Erslan 4, Sertić 3, Primorac 2, Vuić, Kentržinski, Čičić, Radilj
Županja: Mitrović 26, Lučić 14, F. Oršolić 11, Mihaljević 7, Stjepanović 7, Labrtić 3, M. Oršolić 2, Kodža, Bačić, Kopić

Vinkovčani su zahvaljujući dobrih prvih deset minuta upisali važnu pobjedu u županijskom derbiju protiv neugodne momčadi iz susjedne Županje.

Nakon zaostatka od 15 poena gosti su do kraja utakmice pokušavali uhvatiti priključak, ali domaćin je kratkotrajna sustizanje rezultata brzo vraćao na više od sedam poena. Županjci su na kraju poluvremena imali priliku skoro anulirati minus iz prve četvrtine, ali nakon neuspješnog napada Filip Kordić atraktivnim zakucavanjem odvodi svoju ekipu na 39:34.

Do kraja je utakmica bila borbena, na trenutke nervozna, s puno izgubljenih lopti i promašenih šuteva. I ovoga puta Vinkovčane je do pobjede doveo Boris Dugandžić (30), a odličnu potporu je imao u Kordiću (19). Momčad Sanjina Kalaice je pojačao bivši igrač Županje Ivan Erslan (204), 24-godišnji centar koji je posljednje nastupe imao za Sedam iz Đakova u B1 ligi. Erslan će pokušati nadomjestiti neigranje ozljeđenog kapetana Tomislava Kentrežinskog.

Kod poražene momčadi dvocifreni su bili Josip Mitrović (26), Josip Lučić (14) i Filip Oršolić (11).

Vukovar – Meteor Đakovo 70:80 (13:18, 33:35, 54:56)

Vukovar: Katavić 19, Madžar 14, Knežević 14, Tadić 11, Boras 7, Kovačević 5, Koljaja, Pravdić, Duspara, Kapović, Tustonić
Meteor Đakovo: Herceg 21, Kruljac 20, Ćurić 17, Mikulić 11, Petrović 11, Budimir, Šušak, Grgić,Tadić, Žeravica

Đakovčani su nakon poraza od Olimpa i Županje upisali dvije pobjede zaredom te su se vratili u borbu za treću poziciju drugoligaškog istoka. U zaostaloj utakmici 8. kola bili su bolji od Virovitice, a ovaj vikend u 13. kolu slavili su u Vukovaru.

Gosti su odlično ušli u utakmicu, poveli su 10:2 i četvrtinu su završili s prednošću od 18:13. Do kraja poluvremena domaćin smanjuje na dva poena, a krajem trećeg dijela igre prelaze u vodstvo od 52:50. Posljednja četvrtina je pripala gostima, mladi Filip Ćurić je s devet uzastopnih poena bio zaslužan za razliku od sedam poena. Do kraja utakmice su igrači Igora Kovačevića uspjeli povisiti na konačnih 80:70.

Kod Đakovčana najuspješniji su bili Krešimir Herceg s 21, Krešimir Kruljac je postigao 20, a Ćurić 17 poena. Kod domaćina uspješniji od ostalih bio je Danijel Katavić s 19 poena.

Vrijednosnice Osijek – Virovitica 1234 81:78 (20:14, 35:29, 57:51)

Vrijednosnice Osijek: Hrkač 30, R. Kujundžić 15, Čutuk 11, Jakić 6, Turalija 6, M. Kujundžić 5, Žulj 4, Barišić 2 Šarac 2, Buljubašić, Jovanović
Virovitica 1234: Ferenčević 20, Vajagić 19, Petrović 16, Gverić 14, Bobanac 5, Golub 4, Pocrnić, Bajan, Pavlović, Petrović

Druga momčad A1 ligaša iz Darde upisala je i četvrtu pobjedu u ligi, da ne igraju van konkurencije bili bi na visokoj petoj poziciji.

Antun Hrkač (30) i Robert Kujundžić (15) su predvodili brokere, dok su Marin Ferenčević (20) i Nenad Vajagić (19) bili najbolji kod Virovitičana.