Bez Blassingamea u igri Cibona skoro nadoknadila -22

Cibona je u Košarkaškom domu Dražena Petrovića u sklopu sedmog kola Eurocupa ugostila češki Nymburk. Nažalost po sve simpatizere Vukova, upisali su još jedan poraz. Gosti su od samog početka zaigrali bolje i do kraja utakmice imali prednost.

Valja spomenuti kako je Cibona počela igrati izlaskom, nominalno prvog razigravača, Jarela Blassingamea. Amerikanac je izašao u 25. minuti igre pri rezultatu 24:46 te više nije ulazio. Što znači da su Vukovi u posljednjih petnaestak minuta napravili 53:38.

Cibona – CEZ Nymburk 77:84 (7:13; 20:36; 40:58)

Cibona: Kus 22, Planinić 7(6sk), Blassingame 2, Šarić 10 (6sk), Rozić, Jagodić-Kuridža 5, Junaković 12, Janning 11, Strawberry 6, Žižić 2, Arapović, Gabrić

CEZ Nymburk: Massamba 5, Ilievski 11, Hruban 3, Palyza, Welsch 5, Houska 5, Simmons 24, Mahalbasic 10, Rancik R. 13, Page 8, Rancik M., Pomikalek

Dugo je Ciboni trebalo da ubaci prve poene. Tek nakon dvoznamenkastog pokušaja uspješan je bio Dario Šarić. Srećom po Vukove niti gosti iz Češke nisu bili nešto posebno raspoloženi. Ipak dvije minute prije kraja imali su najveću prednost – 11:6.

Najviše su u promašajima prednjačili najiskusniji, trojac Marin Rozić, Jarel Blassingame i Andrija Žižić, upisao je točno deset promašaja u prvih deset minuta, bez ijednog ubačaja. Gosti su za razliku od prvog susreta bili jači za makedonskog razigravača Vladu Ilievskog. Prva dionica igre završena je rezultatom 13:7 u korist Nymburka.

Gosti furiozno otvaraju nastavak i za otprilike minutu rade seriju 8:0. Trener Cibone Slaven Rimac, morao je pozvati minutu predaha jer je bilo velikih 21:7 za CEZ. Iako su pokušavali gotovo sve opcije na terenu domaći igrači jednostavno nisu mogli pronaći pravi ritam.

Pred sam kraj druge četvrtine malo se probudila Cibona, nešto su i pogodili, ali na drugoj strani terena nije bilo uvjerljivo energije. Gosti su zabijali lakoćom. Najbolji su u redovima Čeha bili Tre Simmons i Rashid Mahalbašić. Na veliki odmor otišlo s rezultatom 36:20 u korist gostujuće momčadi.

Ponovili su Cibosi ulazak iz drugog perioda igre. Tri napada za redom “upropastio” je Darryl Strawberry, a gosti su to uspješno kažnjavali tako da su u dvadeset i drugoj minuti utakmice imali najvećih 21 koš prednosti.

Živosti na teren donio je Martin Junaković, a proigrao je i Darko Planinić. Unatoč solidnih par minuta nije se puno toga promijenilo. Česi su uspješno kontrolirali rezultat, a u zadnji dio utakmice su ušli s osamnaest koševa prednosti.

Vukovi su se probudili u posljednjih deset minuta. Odličnu rolu odigrao je Davor Kus koji je bio na šesnaest poena sa samo jednim promašajem iz igre. Tri minute prije kraja Dario Šarić položio je za 61:69 na asistenciju Martina Junakovića.

Gosti se ipak nisu dali iznenaditi, Tre Simmons je ubacio četiri vezana poena, ali Cibona nije stala. Prvo je tri koša s linije za slobodna bacanja ubacio Kus, a zatim dva Marko Jagodić-Kuridža za 68:73. Ipak konačnog preokreta nije bilo. Nymburk je uspješno izvodio bacanja te tako osigurao gostujuću pobjedu.

U sljedećem kolu Cibona gostuje kod Artlanda dok Nymburk dočekuje doma francuski Le Mans. Ovim porazom Cibona više nema niti teoretske šanse za prolaz dalje i kada odigra preostale tri utakmice oprostiti će se od ovog natjecanja, što možda niti neće biti loša stvar.