BIH: Široki do izjednačenja pobjedom u tijesnoj završnici

Iako to sam početak utakmice nije navještavao, košarkaši Široki WWina i Igokee u drugoj su finalnoj utakmici prvenstva Bosne i Hercegovine odigrali dramatičnu završnicu u kojoj su se ipak bolje snašli domaćini i slavili sa 72:71 i time izjednačili seriju na 1:1.

Široki WWin – Igokea 72:71 (32:19; 42:35; 59:55)

Šakić 20 (14 skokova), Barać 11 (7 skokova), Jones 11, Šutalo 11; Adamović 14, Štemberger 13, Radukić 12

Košarkaši Širokog odlično su otvorili te su s tri uzastopne ubačene trice i nekoliko laganih polaganja stigli do velikih +13 na koncu prve četvrtine (32:19). Drugu četvrtinu odlično otvaraju gosti iz Aleksandrovca i sjajnom obranom punih šest minuta ne dopuštaju domaćinima ubaciti poen, ali tada Željko Šakić tricom prekida 8:0 seriju gostiju. Do poluvremena se rezultat nije značajnije mijenjao, pa se na veliki odmor otišlo vodstvom domaćina 42:35.

Igokea je napokon do preokreta stigla u 25. minuti nakon dvije uzastopne trice Siniše Štembergera na koju se također ubačajem iza crte 6,75 nadovezao Branko Jorović za 48:49 gostiju. Odmah slijedeći napad Šakić vraća prednost domaćinima koji istu održavaju do odlaska na posljednji dvominutni odmor (59:55).

Tada počinje prava drama. Najprije su gosti punih osam minuta lovili vodstvo domaćina da bi tada poenima Filipa Adamovića i poveli 63:65, a u posljednjih 46 sekundi se ulazi izjednačenim rezultatom 65:65 i počinje festival slobodnih bacanja. Tu su se bolje snašli domaćini, a pet sekundi prije kraja pri rezultatu 71:71 Marko Šutalo pogađa prvo i potom promašuje drugo slobodno bacanje, ali gosti ne uspijevaju izgraditi poziciju za uputiti šut prema košu pa košarkaši Širokog i prepuna Pecara započinju sa slavljem.

U redovima domaćina sjajnu utakmicu ubacivši 20 poena i skočivši 14 puta odigrao je Šakić, a Šutalo, Boris Barać (7 skokova) i Johnaton Jones dodali su po 11 koševa. Kod gostiju je s 14 poena najučinkovitiji bio Adamović, Riječanin Štemberger je dodao 13, a poena manje od njega Aleksandar Radukić.

Posljednja i odlučujuća utakmica finala igra se u utorak u Aleksandrovcu.