Bogdanović bolji u duelu s Benderom

Nakon dana pauze, u kojem naši košarkaši nisu nastupali (Zubac sjedio na klupi Lakersa, međutim nije ulazio), danas se vraćamo na NBA parkete. Bogdanović Bender odigrali su međusobno jedan protiv drugog, Pelicansi su se provukli kod Knicksa uz jedan produžetak, Timberwolvesi nisu dopustili iznenađenje protiv Trail Blazersa, dok je Miami pomeo Buckse za 7. pobjedu zaredom. Stoga, krenimo u još jedan obilazak NBA događanja!

Phoenix Suns – Indiana Pacers  97:120

(J.Jackson 21k 6sk 3as, D.Booker 15k 5sk 7as, A.Len 12k 10sk, Dragan Bender 0k 5sk; D.Collison 19k 3sk, V.Oladipo 17k 5sk 4uk, C.Joseph 16k 6as, Bojan Bogdanović 14k)

U susretu 7. momčadi istoka i 11. momčadi zapada, Indiana Pacersi (23-20) uvjerljivo su slavili i pokazali da su trenutno bolja ekipa. Sunsi (16-28) držali su se tek u 1. četvrtini i u zadnjoj kad je bilo već sve gotovo. Gosti su gađali čak 48% za tricu naspram 24% domaćina kojima nije pomogla ni premoć u skokovima. Isto tako, Sunsi su imali 12 izgubljenih lopti dok je Indiana imala samo 6. Indiani je trebala ova pobjeda kako bi nastavili pobjednički niz, a opet je na sceni bila njihova klupa s čak 56 poena naspram 42 poena Sunsa. Darren Collison ponovno je bio najbolji pojedinac Pacersa dok su ga pratili Victor OladipoCorey Joseph s klupe. Naš Bojan Bogdanović nije odigrao baš svestranu utakmicu, no još uvijek je uspio zabiti 14 koševa uz šut 4/10 (4/4 za 1, 2/5 za 2, 2/5 za 3) uz jednu izgubljenu loptu, valorizacija +19 za 21 minutu. Obrambeno nije bio loš iako čuvanje rookieja Josha Jacksona nije bio lak zadatak. Upravo je on bio najbolji pojedinac domaćih uz standardnog Devina Bookera, kojeg nije išao šut ovu utakmicu i vjerojatno bi zabio i više da su normalne okolnosti. Nažalost, Dragan Bender nije se najbolje pokazao u svojem 3. startu ove sezone. Za 30 minuta nije uspio progurati loptu kroz obruč (šut 0/7, trica 0/6), uz 5 skokova i 3 izgubljene lopte, valorizacija -21. Pokušavao je Dragan pomoći svojoj ekipi dajući im tu stretch dimenziju na poziciji četvorke, ali jednostavno ništa nije mogao pogoditi. Još uvijek nije uspio razviti unutarnju igru i mogao bi se češće odlučiti za spuštanje lopte na parket i tražiti lagane poene kroz kontakt i slobodna bacanja. Ali truda mu ne manjka, što se i vidi u pristupu na utakmicama, a to je uvijek najbitnija stvar kako kod napretka tako i kod povjerenja trenera. Inače ove dvije ekipe se spominju po trade kuloarima, ali u drugačijem kontekstu. Naime Sunsi su jedna od onih momčadi koja ne traži pojačanja i koja treba gubiti utakmice te bi mogli uzeti još jedan loš ugovor (kao što je ranije u sezoni bio slučaj s Gregom Monroeom) u zamjenu za draft pickove. Indiana, pak treba pojačanja, za što dulju post-sezonu  i to pogotovo na poziciji četvorke, gdje se iskusni Thaddeus Young baš ne uklapa najbolje, budući da nije moderna četvorka, a i brojne sitne ozljede umanjile su mu atleticizam, što mu je sigurno bilo najjače oružje. Tko će sletjeti u Indianapolis vidjet ćemo u sljedećih par tjedana. Sunsi iduću utakmicu gostuju u Portlandu, dok će Indiana nastaviti turneju po zapadu na gostovanju u Salt Lake Cityju kod Utah Jazza.

New York Knicks – New Orleans Pelicans  118:123

(K.Porzingis 25k 6sk 3as 5uk, E.Kanter 18k 10sk 2bl, J,Jack 22k 4sk 8as 3uk, T.Hardaway Jr. 25k 5sk 3as 3uk; A.Davis 48k 17sk 4uk 3bl, J.Holiday 31k 5sk 4as, D.Cousins 15k 16sk 5as 7uk 3bl, E.Moore 16k)

Luda utakmica dvije još luđe ekipe. Knicksi (19-24) su dočekali Pelicanse (22-20) puni samopouzdanja jer su nakon dugo vremena bili kompletirani povratkom Tima Hardawayja Jr-a. , ali i time što im je trebala pobjeda jer su zapeli u ponor od 5 izgubljenih utakmica u zadnjih 6 odigranih. Pelicansi, s druge strane još uvijek ne mogu računati na ozlijeđene Jameera NelsonaTonyja Allena. Domaćini su vodili kroz cijelu prvu četvrtinu gdje su Pelicansi zabili samo 13 poena. U drugoj se gosti vraćaju i polako stižu prednost predvođeni izvrsnom individualnom igrom Anthonyja Davisa. Kristaps Porzingis i društvo pobrinuli su se da Knicksi na poluvrijeme odu s prednošću od 9 razlike (57-48). Nakon toga Pelicansi pružaju sve bolju igru i polako stišću New York. Iako gosti nemaju nikakvu širinu na rosteru (nastupilo samo 8 igrača), dok god prva petorka igra dobro mogu se provući. Tako je bilo slučaj i ovaj put gdje je Davis u prve 3. četvrtine ubacio 35 koševa, a u drugom poluvremenu mu se priključio DeMarcus Cousins. Njihova 2 na 2 igra držala je goste u nadi cijelu 4. četvrtinu. Porzingis je imao šut za pobjedu kod rezultata 109:107, međutim odlična obrana Davisa i lopta nije ni došla do koša. Na drugoj strani Davis zabija preko Latvijca i imamo produžetke. Dodatnih 5 minuta potpuno je otišlo na stranu gostiju. Knicksi su bili ispražnjeni i nisu imali rješenja. Pelicansi se tako opet provlače na individualnu kvalitetu pojedinaca što ih drži iznad vode u borbi za playoff (trenutno 6. na zapadu). Iduću utakmicu igraju protiv Bostona što će im biti pravi test da vide gdje su u odnosu na jače ekipe. New York je, s druge strane, u nezavidnoj situaciji. Nakon dobrih igara na početku sezone, izgubili su nekoliko utakmica i nedostaje im 5 pobjeda do istog broja pobjeda i poraza. Zahvatile su ih ozljede, a i glavni igrači su se malo ohladili što se tiče zabijanja. Možda je rebuilding ipak najbolja opcija? Kojim će smjerom ići, hoće li u trku za 8. mjesto ili u trku za što bolji draft izbor, vjerojatno ni oni sami ne znaju. Iduću utakmicu igraju derbi s Brooklyn Netsima gdje ćemo vidjeti koja ekipa ima premoć u Velikoj Jabuci.

Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers 120:103

(J.Butler 24k 5sk 4as, J.Teague 22k 8as 2uk, K.Towns 20k 11sk, A.Wiggins 17k 4sk; D.Lillard 21k 6sk 8as, C.J.McCollum 18k, P.Connaughton 18k 3as, J.Nurkić 8k 5sk)

U velikom su naletu Minnesota Timberwolvesi (29-16) od 5 pobjeda i to redom protiv neugodnih suparnika (Pelicansi, Cavsi, OKC, Knicksi i sad Blazersi). Trenutno drže 4. mjesto zapada i pušu za vrat trećeplasiranim Spursima. Iako je Portland (22-21) dobio 1. četvrtinu, dalje je sve išlo domaćinima na mlin i pobjeda nije dolazila u pitanje. Solidno izgledaju mladi Wolvesi predvođeni ovoljetnom akvizicijom Jimmyjem Butlerom, koji se nametnuo u prvo ime ove ekipe i radi sve kako bi što više pomogao timu. Jedan od razloga zašto je Butler i prešao u hladnu Minnesotu jest i to što imaju za trenera Toma Thibodeaua koji je uspio posložiti obranu koja izgleda puno bolje nego lani. Uz Butlera, standardno dobri su bili Jeff Teague i dva 1. picka drafta Karl Anthony Towns Andrew Wiggins. Ove su sezone produbili i klupu potpisavši veterana Jamala Crawforda, koji i nije možda najbolje rješenje, ali može pomoći, dok solidne partije pruža i Nemanja Bjelica uz ograničenu minutažu. Blazersi su također u naletu, ali onom gubitničkom. Čudno je kako su izgubili 3 utakmice zaredom, nakon povratka prve zvijezde Damiana Lillarda. Morat će potražiti nekoga tko će se uspjeti nametnuti kao 3. opcija pored njega i McColluma. Imali su sinoć previše izgubljenih lopti (17) uz 29 prekršaja. Klupa im je bila lošija, što im je problem veći dio sezone, u odnosu na domaćine. Portland je ovim porazom upao u krug momčadi koje se bore za ostala mjesta koja vode u doigravanje. Zadatak im neće bit lak, budući da su tanki s rotacijom, a glavni igrači nisu u najboljoj formi. Iduću utakmicu igraju doma protiv Benderovih Sunsa, dok će Wolvesi u goste protiv Hezonjinog Orlanda.