Bogdanović odličan u porazu od Italije

Hrvatska reprezentacija izgubila je pripremnu utakmicu u Trstu od reprezentacije Italije 78:70. Nakon tri poraza u Sloveniji na Adecco kupu, upisali smo još jedan poraz, no priliku za uzvrat imamo već danas.

Naša ekipa krenula je dosta loše u utakmicu i već nakon tri minute gubimo 9:2, a četvrtinu završavamo s 8 koševa zaostatka (14:24). Bojan Bogdanović, povratnik u našoj reprezentaciji, najzaslužniji je što rezultat nije bio i nepovoljniji, od 14 naših koševa njegovih je bilo 10.

Drugo poluvrijeme otvaramo nervozno za što su dosta krivi i suci svojim neujednačenim kriterijima. Već nakon tri minute Jasmin Repeša dobiva drugu tehničku grešku zbog prigovora sucima, a njegovo mjesto zauzima pomoćni trener Ivan Sunara. Italija koristi priliku i zakucavanjem Giglija odlazi na +13 (37:24). Ipak, do kraja četvrtine naši uspijevaju serijom od 13:5 smanjiti na 42:37.

Odličnu igru je prikazao Bogdanović u trećem dijelu igre. Ponajviše zahvaljujući njemu Hrvatska se vraća u utakmicu i već nakon par minuta izjednačava rezultat. Četvrtinu završavamo s obećavajućih 58:54.

U posljednjoj četvrtini Hrvatska kreće s 4-0, ali Talijani uzvraćaju serijom od 10-2. Bogdanović, najbolji igrač utakmice, smanjuje na 68:66, ali nakon toga napušta teren zbog pet osobnih grešaka što je olakšalo Azzurrima put do pobjede.

Bogdanović je najbolji strijelac utakmice s 31 poenom, on i Jeffrey Viggiano (12) su bili jedini s dvoznamenkastim učinkom. Danas (četvrtak) je uzvratni susret u Poreču, dvorana Žatika u 20 sati.

Italija – Hrvatska 78:70 (22:14, 42:37, 58:53)

Italija: Viggiano 12, Gigli 8, Cusin 8, Cinciarini 8, Cavaliero 8, Mancinelli 8, Hackett 6, Datome 5, Poeta 4, Chiotti 4, Aradori 4, Chessa 3
Hrvatska: Bogdanović 31, Markota 8, Žorić 8, Simon 6, Andrić 5, Pilepić 4, Ramljak 4, Stipčević 2, Babić 2