Bogdanović solidan u porazu od Lakersa

Košarkaši Indiana Pacersa (13-9) nastavili su svoju turneju po zapadu gostovanjem u Los Angelesu kod 7. momčadi zapadne konferencije LA Lakersa (12-9). Nakon poraza protiv Spursa i pobjeda u Phoenixu i Salt Lake Cityju, Pacersi su u Kaliforniji naletjeli na boljeg protivnika i izgubili 104:96. Vrlo su loše gosti ušli u utakmicu, promašaji su se redali jedan za drugim dok su Lakersi punili njihov koš laganim poenima iz kontre.

Victor Oladipo još uvijek je van stroja i njegova prisutnost mnogo bi značila Indiani. Njihova obrana odlična je ove sezone te su drugi u cijeloj ligi po dozvoljenim poenima (primaju 102 poena na 100 posjeda), međutim kao i prošle sezone u doigravanju, nisu imali riješenje za LeBrona Jamesa ( susret završio s 38 poena, 9 skokova i 7 dodavanja). Bojan Bogdanović ponovno je čuvao najboljeg igrača Lakersa, no ovaj put s manjom uspješnošću. Pacersi su se uspjeli vratiti u susret sredinom treće četvrtine, kada su oduzeli LA-u lagane poene iz tranzicije i prisilili ih da se muče na postavljeni napad. Da bi to sve prosuli u posljednjoj četvrtini, prvo zbog vrlo loše šuterskog dana i općenito loše forme prve petorke (ukupno su kao ekipa šutirali samo 37% iz igre, s tim se vrlo teško ikog može pobijediti), a onda i zbog Jamesa koji je u ključnim trenucima uzeo loptu u svoje ruke i priveo utakmicu kraju. Nakon nekoliko utakmica u kojima je bio sjajan i gdje je pogađao što je god htio (čak i za pobjedu),

Bogdanović je i ovaj put odigrao dobru utakmicu. U 38 minuta na parketu upisao je 14 poena (šut iz igre 4/11, slobodna 4/5, dvice 2/6, trice 2/5) , 3 skoka, 2 asistencije i 2 izgubljene lopte. Osim Bojana, istaknuo se Domantas Sabonis double-double učinkom s klupe (20 poena i 15 skokova). Kod domaćina osim Jamesa nitko nije bio u višoj brzini i ova ekipa sve više poprima obrise prošlogodišnjih Cavsa koji su doslovno ovisili o jednom čovjeku. Ivica Zubac, nakon 7 minuta protiv Denver Nuggetsa , ovaj put nije ulazio u igru. Indiana će iduću utakmicu ostati na zapadu i svratiti u obližnji Sacramento na gostovanje kod Kingsa, a Lakersi će dočekati neugodni Dallas i mladu zvijezdu Luku Dončića.