Bogdanović sredio Sunse, loša partija Hezonje

Tri hrvatska igrača sudjelovala su sinoć u NBA akciji koja je ponudila novih pet utakmica. Bojan Bogdanović nastavio je s vrhunskom formom te je postigao odlučujući koš za pobjedu protiv Benderovih Sunsa. Mladi Čapljinac nije dobio priliku, dok je na drugoj strani države Mario Hezonja odigrao još jednu utakmicu vrijednu zaborava. Iako je startao u prvoj petorci, ubrzo je isključen zbog šestog prekršaja.

Indiana Pacersima ide i bez prve violine, Victora Oladipa. Do 13. pobjede su stigli nakon gostovanja u Arizoni kod Phoenix Sunsa. Turner i Bogdanović su “clutch” šutevima u posljednjoj minuti riješili utakmicu u kojoj su veliki doprinos dali igrači s klupe.

Babo je na kraju utakmicu završio ponovno na 15 poena uz pet skokova. Na drugoj strani Dragan Bender nije ulazio u igru.

Mario Hezonja se nije proslavio protiv Detroit Pistonsa. Knicksi su poraženi sa 115:108, a Mario Hezonja je isključen zbog šest prekršaja. Dubrovčanin je u igri proveo 15 minuta. Nedraftirani rookie Alonzo Trier polako krade Hezonjino mjesto te je odigrao još jednu odličnu utakmicu ostvarivši 24 poena i sedam asistencija i skokova. Kod pobjednika se istaknuo Blake Griffin s 30 poena.

Što se tiče ostalih susreta, Miami Heat je upisao poraz u okršaju “davljenika” protiv Atlanta Hawksa (115:113).

Denver Nuggetsi rastavili su LA Lakerse na proste faktore s visokih 117:85. Paul Millsap i Malik Beasley (utakmica karijere) ubacili su po 20 poena. Kod Lakersa se istaknuo Kyle Kuzma s 21 poenom.

Toronto Raptorsi su i dalje prva momčad lige. Ovog puta su nadigrali Memphis Grizzliese sa 122:114.