Bogdanović zatrpao Kralja

Bojan Bogdanović odigrao je jednu od boljih utakmica u karijeri, posebice u dresu Pacersa. Nakon skromnog šuterskog izdanja u prošlim utakmicama, Babo je zatrpao Cavse i donio Pacersima vodstvo u seriji (2-1). Cavsi su bili bolja momčad u prvom dijelu gdje su stekli čak 17 poena razlike. Ali upravo je Bogdanović bio jedan od “režisera” preokreta. Vrijedi također spomenuti kako je Babo skoro cijelo vrijeme čuvao LeBrona Jamesa. Pacersi su slavili s 92:90, a J.R. Smith je u posljednjem napadu pokušao ispasti heroj, ali to mu nije uspjelo.

Cavsi su u drugom dijelu postigli samo 33 poena, od kojih je 15 Jamesovih, dok je ostatak momčadi u cijelom poluvremenu ubacio samo 18 poena(!). To je za Playoff nedopustivo pa su Pacersi potpuno istopili zaostatak, posebice u trećoj četvrtini u kojoj su ostavili Cavse na samo 12 koševa. Šest minuta prije kraja Pacersi su poveli prvi put nakon sredine prve dionice. I to zahvaljujući Bogdanovićevoj pogođenoj trici uz prekršaj. Babo je utrpao još dvije trice i polaganje te tako riješio pitanje pobjednika.

Hrvatski reprezentativac je utakmicu završio s 30 poena i četiri skoka za 36 minuta igre. Babo je šutirao 11/15 iz igre, od toga 7/9 za tri. Victor Oladipo ga je pratio s 18 koševa i sedam asistencija. Kod Cavsa je standardno najbolji bio James s 28 koševa, 12 skokova i osam asistencija.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti pobjede Bucksa i Wizardsa koji su smanjili na 2-1.