Borovo upisalo prvu pobjedu, 40 poena Josipovića nedovoljno Šancu

Sedmo kolo Prve lige otvorili su Šanac i Borovo. Gosti su odličnom igrom u drugom poluvremenu slomili pomalo trome Karlovčane i potpuno zasluženo upisali prvu pobjedu.

Prva liga, 7. kolo, 9. prosinac

Šanac Karlovac – Borovo 77:83 (21:21, 18:21, 21:26, 17:15)

Šanac: Požar 3, Josipović 40, Panjević, Legović 6 (9sk), Mileta 5, Tomić, Mataković, Škrtić, Beber, Kraljić 11, Češković 12.
Borovo: Brocić 10, Bilić, Šarac 10, Bobinac, Boras 18, Miljanić 14 (13 sk, 5bl), Žulj 12, Rajšić, Benković, Vuković, Kapović 3, Kovač 16.

Rastrčani gosti odmah od početka udarili su žestok ritam. Karlovčane je u igri na držao Branimir Josipović koji je već u prvoj četvrtini ubacio pet trica. Ostatak momčadi ga nije pratio i olako su gubili lopte i sporo se vraćali u obranu što je rezultiralo velikim brojem laganih poena igrača Borova.

Na početku treće četvrtine, Borovo se odlijepilo na desetak razlike i tu prednost su čuvali do kraja. Josipović je još nekoliko puta umalo vratio svoju momčad u igru, ali gosti su to redovito odgovorili tricom.

Slavonska momčad je pokazala da omjer 0-6 nije nikako realan i da ga najviše mogu zahvaliti teškom rasporedu. Karlovčani će nove bodove i sljedećem kolu tražiti protiv Grafičara ponovno na domaćem terenu, a Borovo će ugostiti Istraune.