Bosco do novih bodova u Istri

Košarkaši zagrebačkog Bosca stigli su do nove pobjede i zadržali drugu poziciju nakon 11. kola. Novi bodovi upisani su na gostovanju u dvorani Veli Vrh gdje su ih dočekali Istrauni. Puležani su jako dugo odolijevali, bili ravnopravni, ali gosti su ubacili u višu brzinu u posljednjoj četvrtini i riješili sve dvojbe.

Prva liga, 11. kolo, 28. siječnja

Istrauni – Bosco 75:84 (17:20, 19:21, 26:18, 13:25)

(Šamija 12(5sk), Andabaka 18(12sk), Milekić 11(12sk) – Bubalo 21(11sk), Ljubičić 17(15sk, 4as), Milatić 15)

Prva dionica prolazi u potpuno egalu. Gosti već na početku druge dionice rade seriju te bježe na ugodnih 23:33. Imali su i najvećih plus 13 (38:25) sredinom druge četvrtine, ali žilavi domaćini se ne daju pa smanjuju do poluvremena na samo minus pet.

Kvalitetnom trećom dionicom Puležani uz raspoloženi trojac Šamija-Andabaka-Milekić (Andabaka i Milekić na kraju ostvarili double-double) prelaze u vodstvo s kojim ulaze u posljednju četvrtinu gdje stvaraju čak plus pet (64:59). Međutim, posljednjih sedam minuta igre proteklo je u potpunoj dominaciji gostujućeg sastava.

U završnicu Zagrepčani ulaze s plus pet (77:72) te u posljednje dvije minute ostavljaju Puležane na samo tri ubačena poena i mirno rješavaju utakmicu.

Istrauni su katastrofalno šutirali s većih udaljenosti. Sa samo tri trice iz od 26 pokušaja (12%) se ne može pobijediti utakmica.