Brutalni Šarić vodio Philadelphiu do nove pobjede

Philadelphia 76ers upisala je petu pobjedu zaredom čime je skočila na diobu trećeg mjesta u Istočnoj konferenciji s omjerom 6-4. Bili su bolji od Utah Jazza na gostujućem terenu.

Utah Jazz – Philadelphia 76ers 97:104 (21:32, 23:14, 27:34, 26:24)

Hood 19p, Gobert 16p (15 sk) – Šarić 25p (10 sk), Redick 20p, Simmons 16p (13sk)

Philadelphia je ušla u utakmicu bez Joela Embiida koji je dobio poštedu po nalogu liječničke službe. Slično kako je to bilo i prošle godine, u njegove cipele odlično je uskočio Dario Šarić koji je bio najbolji pojedinac susreta. Na terenu je proveo 35 minuta i ostvario je double-double učinak (25 poena, deset skokova) te asistenciju. Ukupno je šutirao 7/13, a ubacio je pet trica iz devet pokušaja.

Vodila je Philadelphia čitav susret, a u jednom trenutku u trećoj četvrtini imali su i plus 18. Kako se utakmica bližila kraju domaći su približili, a deset sekundi prije kraja došli su na minus tri. Ipak, vremena za preokret je bilo premalo, a Šarić i Simmons bili su precizni s linije slobodnih bacanja.

Sixerse sada očekuje turneja po Kaliforniji, a Jazzeri će ugostiti Miami.