Budućnost na krilima Gordića upisala pobjedu protiv Cedevite

Zagrebačka Cedevita je u drugom kolu Top 16 faze Eurokupa ugostila Budućnost iz Podgorice te je upisala tijesan poraz rezultatom 78:75. Budućnost je time upisala prvu pobjedu, dok je Cedevita upisala i drugi poraz u isto toliko utakmica.

Eurokup, Top 16, 2. kolo, 10. siječnja

Cedevita – Budućnost 75:78 (22:14, 21:20, 13:29, 19:15)

(Musa 14, Stipanović 13, Nichols 13 – Gordić 18, Šehović Se. 16, Gibson 16)

Početak utakmice nam je pokazao da ćemo gledati jednu vrlo zanimljivu utakmicu. Cedevita na nešto više od trideset sekundi do kraja prve četvrtine odlazi na velikih deset poena razlike, a u drugu četvrtinu ulazi s osam poena viška. Druga četvrtina je prošla u izjednačenoj igri, no Vitamini i tu četvrtinu uspijevaju dobiti jednim poenom razlike, te na predah odlaze s devet poena razlike.

U trećoj četvrtini dolazi do raspada sistema u redovima Cedevite, Budućnost igra puno bolje i agresivnije te četvrtinu dobiva  s velikih 16 poena razlike, a najzaslužniji za potpuni preokret i prelazak u vodstvo su bili odlični Nemanja Gordić i Kyle Gibson. Zagrepčani nisu imali rješenja za raspoložen dvojac momčadi iz Podgorice. U zadnjoj četvrtini je Cedevita pružila nešto bolju igru, uspijeva doći na samo dva poena razlike, no potpuni preokret im je pobjegao iz ruku.

U sljedećem kolu Vitamini igraju u gostima protiv vodeće momčadi skupine, Lokomotiv Kuban Krasnodara, dok će Budućnost kod kuće igrati protiv talijanske momčadi Dolomiti Energia Trenta.