Budućnost slavila nakon drame [Video]

Budućnost je stigla do prve meč lopte. Nakon trilera u Morači u trećoj finalnoj utakmici ABA lige, košarkaši podgoričke Budućnosti su slavili s minimalnih 78:77 te sada vode 2:1 u seriji. Već sutra od 21 sat Crnogorci će imati priliku po prvi put u povijesti postati regionalni prvaci. Unatoč dobroj utakmici James Feldeine je promašio otvorenu tricu, da bi iz odbijanca Lessort promašio zicer za pobjedu.

ABA liga, finale (3. utakmica)

BUDUĆNOST VOLI – Crvena zvezda mts 78:77 (24:23, 18:24, 26:17, 10:13)

(Gordić 17, Feldeine 19, Omić 18)

Unatoč dobrom startu domaćina, gosti su ipak prešli u vodstvo tijekom druge četvrtine pa se tako otišlo na poluvrijeme s pet poena prednosti za Zvezdu. Iako su Beograđani imali i sedam poena prednosti, domaćini se vraćaju u susret i polako prelaze u vodstvo. Gledali smo vrlo izjednačen susret pa se i u završnih pet minuta ušlo u potpunom egalu. Nemanja Gordić opet se pokazao ključnim igračem. BiH reprezentativac predvodio je Budućnost sa 17 koševa, dok su na drugoj strani Feldeine s 19 i Omić sa 18 bili najefikasniji.