#234

C-1 sjever: Odigrano treće, četvrto i peto kolo

Odigrano je treće, četvrto i peto kolo C-1 lige sjever. Donosimo vam kompletne rezultate, sastave, ljestvicu i listu najboljih strijelaca lige. Liga broji devet klubova pa je svako kolo jedna momčad slobodna.

Nakon odigranih pet kola, C-1 liga sjever ima samo jednu neporaženu momčad, a to je branitelj naslova Međimurje Globetka koja gazi sve pred sobom i največi je favorit za ovosezonski naslov prvaka. Mladost ih prati na ljestvici s četiri pobjede i porazom, dok Dubravčan i Nedelišće također imaju jedan poraz, ali i susret manje od vodećeg dvojca. Lepoglava i Prelog dijele peto mjesto, Grafičar II je sedmi sa samo jednom pobjedom dok su na začelju Donji Kraljevec i Kotoriba, oni su izgubili sva četiri susreta.

Najveće razočarenje sezone je Donji Kraljevec, koji nije ostvario niti jednu pobjedu na čelu sa novim trenerom. Iako imaju najtalentiraniju i najpotentniju momčad u ligi, nalaze se na dnu tablice bez pobjede što vjerojatno nitko u klubu nije očekivao jer su se prošlih sezona borili za sam vrh.

Listu najboljih strijelaca lige predvodi Darko Terek s 22, 6 poena po susretu, a u stopu ga prate Darko Varga s 21,5 i Pavao Gospočić s 20,2.


Rezultati 3. kola:

Prelog – Međimurje Globetka 59:67 (8:15, 21:25, 42:48)

Prelog: Ciglar M. 4, Blažona 6, Kanižaj 18, Novosel 3, Poljak 2, Janković 0, Ciglar D. 3, Lončarić 2, Šarić 0, Filipić, Jelenić 3, Poredoš 18.

Međimurje Globetka: Marković 10, Vugrinec 23, Ostoja 6, Levačić 7, Franjić, Zaspan 13, Škoda, Vurušić 6, Benčik, Dolovski, Golubić N. 2, Radek.


Donji Kraljevec – Mladost 55:66 (15:16, 28:33, 36:50)

D. Kraljevec: Baljak, Sinković-Gašparić 3, Švenda T. 5, Lepen, Mesarić 4, Belovari, Ivanović D. 14, Balent 5, Ružić 3, Švenda D. 21, Ivanović J.

Mladost: Terek M. 12, Vugrinec 2, Drk 19, Borković, Vehtersbah-Stojan 6, Car 1, Terek D. 19, Mlinarić 6, Počekaj 1, Vurušić.


Dubravčan – Lepoglava 81:75 (16:20, 36:43, 56:59)

Dubravčan: Varga 28, Rusak 2, Raić 5, Fabić, Lukša 14, Međimurec 11, Blažeka 16, Matulin, Štefić, Balog, Ribić 5.

Lepoglava: Banić 7, Bajsić 13, Štefanek, Karpov 14, Grđan 10, Maček 10, Paska, Taučer 17, Cujzek 4.


Nedelišće – Grafičar II 75:54 (21:12, 33:26, 56:39)

Nedelišće: Gospočić 10, Golik 19, Bašek 4, Posavec 2, Marciuš 3, Horvat, Ganzer 7, Šegović I. 20, Pintarić, Šegović J. Sudec, Posedi 4, Jalušić 6.

Grafičar II: Puštek 4, Stručić 13, Slatina 13, Triplat 12, Petrinić 2, Križanić 6, Dijanošić, Kolak 2, Jalšovec 2.


Rezultati 4. kola:

Prelog – Donji Kraljevec 75:67 (21:16, 41:31, 59:49)

Prelog: Poredoš 31, Jelenić 12, Poljak 9, Zrna 6, Novosel 5, Janković 5, Blažona 4, Ciglar M. 3, Filipić, Šarić, Ciglar D.

Donji Kraljevec: Ivanović 21, Ružić 14, Švenda T. 12, Švenda D. 10, Ivanović J. 6, Sinković-Gašparić 2, Baljak 2, Lepen, Balent.


Međimurje Globetka – Grafičar II 87:61 (25:12, 46:21, 60:44)

Međimurje Globetka: Levačić 17, Vugrinec 16, Zaspan 14, Ostoja 12, Vurušić 9, Franjić 6, Golubić A. 6, Marković 3, Golubić N. 2, Benčik 2, Dolovski, Radek.

Grafičar II: Triplat 12, Dijanošić 12, Slatina 10, Puštek 9, Novak 2, Mezga 2, Petrinić, Stručić, Kovačić.


Lepoglava – Kotoriba 86:64 (16:8, 35:24, 57:38)

Lepoglava: Maček 16, Taučer 15, Grđan 15, Canjuga 10, Bajsić 9, Karpov 8, Cujzek 7, Banić 4, Štefanek 2.

Kotoriba: Zvošec Ad. 13, Munka 11, Zvošec F. 10, Habuš 10, Fuš 7, Borović 6, Ujlaki N. 5, Ujlaki R. 2.


Mladost – Dubravčan 72:66 (19:18, 42:29, 52:47)

Mladost: Terek D. 25, Drk 19, Terek M. 8, Mihoci 6, Vugrinec 5, Kresinger 5, Bjelobrk 4, Borković, Car, Mlinarić, Počekaj.

Dubravčan: Varga 19, Blažeka 19, Štefić 9, Raić 7, Ribić 7, Balog 3, Matulin 2, Krušelj, Igrec.


Rezultati 5. kola:

Donji Kraljevec – Međimurje Globetka 72:94 (15:27, 33:57, 50:76)

D. Kraljevec: Ružić 14, Ivanović D. 12, Baljak 10, Švenda D. 9, Sinković-Gašparić 7, Štefan 7, Balent 7, Ivanović J. 6, Lepen, Međimurec, Švenda G.

Međimurje Globetka: Levačić 22, Vurušić 20, Golubić A. 15, Marković 9, Zaspan 8, Franjić 7, Golubić N. 7, Benčik 4, Radek 2, Škoda.


Dubravčan – Prelog 80:62 (21:11, 39:20, 63:40)

Dubravčan: Varga 25, Štefić 16, Blažeka 14, Raić 10, Balog 7, Ribić 6, Igrec 2, Lukša, Međimurec.

Prelog: Šarić 13, Ciglar 11, Jelenić 10, Poredoš 9, Novosel 8, Janković 6, Blažona 4, Zrna 1, Poljak.


Kotoriba – Mladost 68:93 (15:15, 27:44, 44:71)

Kotoriba: Zvošec F. 24, Munka 15, Zvošec A. 14, Fuš 6, Habuš 3, Borović 2, Ujlaki N. 2, Seličanec 2, Valpatić, Ujlaki R.

Mladost: Terek M. 25, Drk 25, Terek D. 22, Bjelobrk 8, Vugrinec 7, Mlinarić 4, Počekaj 2, Borković.


Nedelišće – Lepoglava 72:57 (10:10, 29:22, 48:37)

Nedelišće: Gospočić 28, Šegović I. 20, Golik 5, Jalušić 5, Ganzer 4, Posedi 4, Posavec 2, Marciuš 2, Šegović J. 2, Sudec.

Lepoglava: Karpov 14, Grđan 13, Canjuga 10, Taučer 9, Bajsić 8, Banić 3, Štefanek.


Poredak Uk. Om Bod K.Raz.
1. Međimurje Globetka 5 5-0 10 115
2. Mladost Ivanovec 5 4-1 9 29
3. Dubravčan 4 3-1 7 21
4. Nedelišće 4 3-1 7 17
5. Lepoglava 5 2-3 7 1
6. Prelog 5 2-3 7 -21
7. Grafičar II 4 1-3 5 -36
8. Donji Kraljevec 4 0-4 4 -52
9. Kotoriba 4 0-4 4 -74
Najbolji strijelci Ut. Uk.Koš. Prosjek
1. Darko Terek (MLA) 5 113 22,6
2. Darko Varga (DUB) 4 86 21,5
3. Pavao Gospočić (NED) 4 81 20,2
4. David Ivanović (DKR) 4 74 18,5
5. Igor Drk (MLA) 5 92 18,4
6. Ivan Šegović (NED) 3 55 18,3
7. Matija Poredoš (PRE) 4 71 17,7
8. Tomislav Triplat (GRA) 3 45 15
9. Aleksandar Golubić (MEĐ) 4 59 14,7
9. Franjo Zvošec (KOT) 4 59 14,7
11. Neven Levačić (MEĐ) 5 71 14,2
12. Petar Vehtersbah Stojan (MLA) 3 41 13,6

*Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica.