Cedevita bolja od Mege, Murphy napustio klub

U 17. kolu ABA lige Cedevita je pobijedila Megu Bemax rezultatom 75:73. Gosti su u zadnjih 10 minuta ušli s vodstvom 57:51, a sve je naposljetku odlučeno u napetoj završnici u korist Cedevite.

Nakon što je Cedevita sredinom četvrte četvrtine preuzela vodstvo, Nikola Rebić je na 2:27 min. do kraja zabio tricu za izjednačenje gostiju 68:68, a trener domaćina Jure Zdovc pozvao je timeout.

Nakon toga Will Cherry je zabio važan koš i dodatno slobodno bacanje, a Mega u svojem napadu nije uspjela šutnuti po košu, Cherry je ponovno na 1:31 min. do završetka pogodio i tricu za 74:68. Vlatko Čančar je poslije toga napravio prekršaj na Damiru Markoti koji na 15.6 sekundi do završetka pogađa jedno od dva slobodna bacanja za 75:73 prednost Zagrepčana. Cedevita se obranila u posljednjem napadu. Sa zvukom sirene Aleksandar Lazić promašio je šut s pet metara.

Nakon što je izbivao zbog ozljede, večeras se Cedeviti vratio Filip Krušlin, no u momčadi više nema Kevina Murphyja, s kojim je postignut sporazumni raskid ugovora.

U dresu Zagrepčana Džanan Musa upisao je 14 poena, tri skoka i dvije asistencije, Demetris Nichols ubilježio je 13 poena i šest skokova, Will Cherry je upisao 12 poena uz tri asistencije, Damir Markota upisao 11 poena i osam skokova, Andrija Stipanović 10 poena i šest skokova, a Roko Ukić 10 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Na strani gostiju 23 poena i šest skokova ubilježio je Goga Bitadze.