Cedevita bolja od Mege

U derbiju 14. kola ABA lige Cedevita je u gostima u produžetku pobijedila Megu Bemax 107:101. Momčad Slavena Rimca tako se dodatno učvrstila na drugoj poziciji na tablici i sada ima omjer 10-4.

U 34. minuti kapetan Cedevite Andrija Stipanović zabio je za 76:66 vodstvo svoje momčadi, no to nije značilo da su si Zagrepčani, koji su u osmoj minuti utakmice imali 20 poena prednosti, osigurali mirnu završnicu. Mega se borila do kraja i nakon što je Nikola Mišković zabio tricu za zaostatak domaćina 88:89, domaćini su na 18 sekundi do kraja napravili prekršaj na Jacobu Pullenu. On je zabio samo jedno od dva slobodna bacanja za +2 Cedevite, a na dvije sekunde do isteka četvrte četvrtine Edo Murić faulirao je Adama Mokoku. On je pogodio oba slobodnjaka za izjednačenje, nakon čega Justin Cobbs iz lijevog kuta u kratkom vremenu nije uspio pogoditi za pobjedu Cedevite.

Produžetak je košem i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem otvorio Jacob Pullen. Kod vodstva 96:93 za Cedevitu Stipanoviću je dosuđena peta osobna pogreška i Cedevita je tako ostala bez jedinog centra s kojim je došla u Srijemsku Mitrovicu. Međutim, Stefan Fundić promašio je potom oba slobodna bacanja, a kad je Pullen zabio u ulazu za 98:93 vodstvo Cedevite, na 2:32 min. do kraja trener Mege Dejan Milojević pozvao je timeout.

Na 49 sekundi do kraja Edo Atić pogodio je tricu za minimalni zaostatak domaćina 99:100. Međutim, na 32 sekunde Pullen je odgovorio istom mjerom na drugoj strani i Cedevita je do kraja uspjela sačuvati prednost.

Cedevita je igrala bez ozlijeđenih Marka Banića i Karla Žganeca. Međutim, Zagrepčani su odlično ušli u utakmicu. Već smo ranije spomenuli da su u osmoj minuti bili na +20, da bi prvu četvrtinu naposljetku završili s vodstvom 33:17. Od starta je raspoložen bio Krušlin, koji je za 6:28 min. na terenu u prvoj četvrtini zabio 14 poena uz šut za tricu 4/8.

Prvo poluvrijeme završeno je s vodstvom gostiju 53:38, a drugo su domaćini otvorili serijom 11-0 i tricom Atića na 6:59 min. do isteka treće četvrtine došli su na zaostatak 49:53. Slaven Rimac pritom je pozvao timeout. Mega je zatim u tri navrata došla na -2, a rezultat na kraju treće četvrtine bio je 65:62 u korist Cedevite.

U dresu pobjednika Pullen je upisao 31 poen, Krušlin je ubilježio 24 poena, četiri skoka i četiri ukradene lopte, Cobbs 17 poena, pet skokova i pet asistencija, a Stipanović 13 poena, devet skokova i pet asistencija

Za domaćine je Atić ubilježio 20 poena, 11 skokova i četiri asistencije, Nikola Mišković utakmicu je završio s 19 poena, a Mokoka sa 18 poena i četiri asistencije.

Mega Bemax – Cedevita kompletna statistika

IZJAVE NAKON UTAKMICE

Slaven Rimac, trener Cedevite: “Pobjeda je najbitnija. Malo smo načeti s ozljedama i virusom i prehladama. Tako da je pobjeda jedino što je bitno. Prije utakmice sam momcima rekao da ćemo, ako pobijedimo i s pola koša u zadnjoj sekundi, to prihvatiti. Tako je i bilo. Mogli smo dobiti ranije. Bila je situacija da završi možda i više. Međutim, nije bitno.”

Filip Krušlin, bek Cedevite: “Mislim da je utakmica bila čudna u neku ruku. Na kraju petorka s kojom smo završili utakmicu, mislim da ni u najluđim snovima nismo očekivali da može takva petorka biti na terenu. To je bila bitna utakmica za nas, kao i svaka u ABA ligi da održimo ono što u zadnje vrijeme nam odlično ide, a to su pobjede. Mislim da smo odlično otvorili utakmicu. Međutim, znamo da su oni ekipa koja uvijek igra u istom ritmu, tako da smo znali i kad smo vodili 15-ak razlike da to nije neka pretjerana prednost. To se i dokazalo jer su utakmicu uspjeli uvući u egal u drugom poluvremenu, ali smo na kraju uz produžetak uspjeli pobijediti.”