Cedevita na korak do preokreta u Rusiji

Košarkaši Cedevite i dalje su bez pobjede u Top 16 fazi Eurokupa. Vitamini su na gostovanju kod Lokomotiv Kubana upisali treći poraz. Težak raspored osjeti se na igri Cedevita koja je već drugu utakmicu zaredom “ostala bez goriva”. Opet se dogodilo “kasno paljenje” i Vitamini su bili na korak do potpunog preokreta iako su zaostajali i minus 20 u trećoj četvrtini.

Eurokup, Top 16, 16. siječnja

Lokomotiv Kuban – Cedevita 69:64(14:10, 23:18, 19:10, 15:26)

(Elegar 20, Lacey 19 – Nichols 14, Markota 14, Žganec 11)

Još jedan europski poraz Cedevite. Vitamini su se kvalitetno u igri držali prvih 15-ak minuta. Sudeći prema broju postignutih poena, prva četvrtina je više pokazala “obrambenu stranu” košarke. Rusi su na kraju prvih deset minuta vodili s 14:10.

Posljednje vodstvo naša momčad imala je pri rezultatu 20:22. Ubrzo su domaćini preuzeli inicijativu nad utakmicom i ponovno crna rupa Cedevite pred kraj poluvremena. S plus jedan (29:28) Lokomotiv dolazi do ugodnih plus devet (37:28) na poluvremenu.

Crna rupa je još potrajala u trećoj dionici. U 28. minuti na krilima Laceyja domaćini su stigli i do ogromnih plus 20 (56:36). No, Vitamini su odjednom bude na početku posljednje dionice. Toni Katić je unio dozu energije i zajedno sa Žganecom i Ukićem naša momčad stiže do 58:51 pet minuta prije kraja.

Ukazao se tada “Šveđo”. Odgovorio je na Laceyjevo trpanje i doveo Cedevitu na minus tri (63:60) dvije minute prije kraja. 30 sekundi prije kraja Ukićev pokušaj izjednačenja blokiraju Rusi i tada se ulazi u penal završnicu. Cedevita je pri rezultatu 67:64 imala priliku za izjednačenje, no Damir Markota promašuje tricu, a Trevor Lacey postavlja konačnih 69:64