Cedevita na korak do velikog preokreta na otvaranju Top 16 Eurokupa

U prvoj utakmici H skupine Top 16 faze Eurokupa 7Days Cedevita je u Domu sportova poražena od MoraBanc Andorre 87:81. Momčad Slavena Rimca, koja je igrala bez ozlijeđenih Marka Banića i Karla Žganeca, pala je junački i zamalo je preokrenula -17, no za kompletan preokret nedostajalo je sreće i koncentracije u završnici.

Kad je John Shurna na početku četvrte četvrtine zabio tricu, gosti su poveli 76:59. Međutim, Zagrepčani su se vratili na krilima Jacoba Pullena, Elgina Cooka i Ede Murića. Na 68 sekundi do kraja Pullen je zabio tricu za izjednačenje 81:81 i sve je bilo otvoreno.

Međutim, nakon što je Andrew Albicy na 44.5 sekundi pogodio koš i promašio dodatno slobodno bacanje, Murić je krivo izveo loptu ispod koša. David Walker presjekao je njegovo dodavanje i zabio za 85:81, a nakon timeouta Rimca Justin Cobbs je na 37.5 sekundi napravio prekršaj u napadu.

Kad se već Cedevita skoro uspješno obranila, na 12 sekundi do kraja lopta je srećom za goste došla do Shurne, a on je zabio za 85:81, od čega se domaćini više nisu oporavili.

U dresu Cedevite Cobbs je upisao 19 poena i sedam asistencija, Pullen 15 poena, Cook 14 poena i sedam skokova, a Murić 10 poena i pet skokova.

Na strani MoraBanc Andorre Albicy je utakmicu uz šut za tricu 6/8 završio s 22 poena, pet skokova i osam asistencija, Ennis je upisao 15 poena i devet skokova, a 15 poena zabio je i Shurna.

aven Rimac, trener Cedevite: “Osim druge četvrtine i šest-sedam minuta u četvrtoj četvrtini, ne možemo biti zadovoljni s onim što smo prezentirali. Bili smo premekani za ovakvu utakmicu i dopustili smo im da igraju. U zadnje dvije-tri minute prvog poluvremena oni su kaznili našu pick and roll obranu. Malo smo to promijenili u drugom poluvremenu i to nas nije koštalo koliko njihovi skokovi u napadu i neke gluposti na kraju. Zadnja izgljubljena lopta je samo ogledalo da danas nismo zaslužili pobijediti. Mora se priznati da je Albicy imao sjajan šuterski dan. Odigrao je jako dobru utakmicu. Međutim, bez obzira na njegovu raspoloženost, to je naša krivnja jer ga nismo dobro čuvali.”

Andrija Stipanović, kapetan Cedevite: “Dobro smo radili. Bili smo u dobrom ritmu zbog pobjeda koje smo ostvarili u zadnje vrijeme i nadao sam se da ćemo danas odigrati dobru utakmicu. U prvo poluvrijeme nismo ušli dobro. Dali smo im previše skokova u napadu, a oni su i zabili neke stvarno teške šuteve. U drugo poluvrijeme smo ušli malo čvršće, ali su oni zabili neke šuteve i opet se odvojili. Na kraju su odlučile naše greške. Upisali smo poraz, no još imamo šanse. Sada imamo jako važnu utakmicu protiv Mege u subotu i ne smijemo puno plakati zbog ovog poraza.”

Ibon Navarro, trener MoraBanc Andorre: “Znali smo da neće biti laka utakmica. Imali smo 17 poena razlike osam minuta do kraja. Znali smo da Cedevita igra kod kuće i da će se pokušati vratiti i na kraju su i uspjeli izjednačiti. Međutim, u završnici smo odigrali dobru obranu i uspjeli smo doći do vrlo važne pobjede.”