Euroliga: Cedevita nakon Milana srušila i Perasov Laboral

Košarkaši Cedevite slave treću pobjedu u nizu. Ugostili su Laboral Kutxu, koju vodi naš Velimir Perasović, u rasprodanom Draženovom domu i zasluženo slavili rezultatom 76:67. Gledatelji su očito prepoznali kako dobru euroligašku košarku Cedevita u posljednje vrijeme igra. Važno je napomenuti da je večeras debitirao Henry Walker, novo Cedevitino NBA pojačanje.

Čini se da Cedevita igra dobro unatoč izostancima. Luki Žoriću se na listi ozlijeđenih pridružio i Fran Pilepić, ali ni to nije puno utjecalo na večerašnju izvedbu. Dobro su domaćini otvorili s uvodnih 8:2, no Španjolci su se vrlo lako prilagodili i u prvom dijelu ipak pokazali malo više od Cedevite. Jaka Blažić je bio šuterski raspoložen pa je sredinom druge četvrtine odveo Laboral do plus deset – 21:31. Vitamini su ipak uspjeli ublažiti zaostatak te na poluvrijeme su otišli sa šest poena zaostatka.

Jacob Pullen, kao i do sada, u drugom dijelu ubacuje u brzinu više i preokreće rezultat. Zanimljivo je da se u trećoj dionici ubacio 11 od svojih 26 poena (21 u drugom poluvremenu!). Cedevita je na početku posljednje četvrtine imala plus četiri. Međutim, Pullen se ponovno pobrinuo da Cedevita poveća prednost i serijom 7:0 domaćini dolaze do dvoznamenkaste prednosti pet minuta prije kraja.

Gosti su se približili na samo minus šest dvije i pol minute prije kraja, ali više od toga jednostavno nisu mogli. Mnogi su na tribinama tada naslućivali nezgodnu triler završnicu kao protiv Limogesa, no večeras se to nije dogodilo jer su košarkaši Cedevite imali odgovor na sve prijetnje španjolskog sastava. Sjajnom Pullenu se priključio Miro Bilan sa 17 koševa i deset skokova, a standardno dobar bio je James White s 15 poena i devet skokova. Kod Laborala se pak istaknuo Blažić s 20 poena i četiri skoka.

Prvi koševi Walkera u dresu Cedevita #Euroleague #KKCedevita

[#EUROLEAGUE] U tijeku je vrlo zanimljiva četvrta četvrtina između KK Cedevita i Laboral Kutxe, a Cedevita je jako blizu ogromnog uspjeha – trenutno vodi 63:52, 5:44 minute do kraja. Na utakmici je u dresu Cedevite debitirao i Henry Walker te postigao atraktivan prvijenac. #samojako