Euroliga: Cedevita ostvarila cilj i minimalnim porazom osigurala Top 16

Večeras je Cedevita u domu Dražena Petrovića izgubila euroligaški dvoboj protiv Repešinog Milana, no zbog bolje koš-razlike osigurala plasman među 16 najboljih momčadi prvorazrednog europskog klupskog natjecanja. Talijani su “ganjali” pobjedu od barem devet koševa razlike, ali su u konačnici slavili 85:82 što im nije bilo dovoljno pa su Vitamini ispisali nove stranice klupske povijesti.

Iako je Cedevita utakmicu otvorila s lijepih 6:2, ubrzo su stvari pošle po zlu. Talijani su ubrzali ritam i do kraja prve dionice pobjegli na 25:18. Cedevita nije smjela izgubiti više od osam razlike ukoliko je željela prolazak u drugu fazu natjecanja.

U drugoj četvrtini se činilo da su Cedevitine nade o prolasku potonule. Domaćini su odigrali jako loših deset minuta. Nisu mogli pogoditi otvorene šuteve, a protivnici su ih lagano nadskakali. To se osjetilo i na semaforu koji je nakon poluvremena pokazivao 45:31 u korist Talijana.

Srećom, odmah u nastavku Arapović i Bilan kombinirano serijom 14:5 vraćaju utakmicu na početak. Gosti su se zatim ponovno odvojili na plus deset i tu su se uglavnom držali sve do završnice. Tada se ukazao sjajni Pilepić koji je odveo Cedevitu u drugi krug.

Dvije minute prije kraja semafor je pokazivao 70:81 za goste. Prvo je Pullen smanjio zaostatak lijepim ulazom, a zatim se ukazao Fran Pilepić koji je s dvije trice osigurao Cedeviti prolazak dalje. Smanjio je prvo na minus četiri, a u sljedećem napadu pogodio još dva slobodna bacanja za konačnih 80:82 za Milano.

Cedevitu je predvodio Miro Bilan s 23 koševa, četiri skoka i šest asistencija. Marko Arapović ubacio je 16, a Jacob Pullen 11 poena. S druge strane najučinkovitiji su bili Robbie Hummel s 21 košem i 8 skokova te Jamel McLean s 15 koševa, četiri skoka i dvije asistencije. Kruno Simon ubacio je 13, Oliver Lafayette 7 te Stanko Barać 4 poena.