Euroliga: Cedevita ostvarila veliku pobjedu protiv Anadolu Efesa

Cedevita je krenula! Svladan je Anadolu Efes, završilo 84:80 u četvrtom kolu Topa 16 Eurolige. Opet se dogodio veliki europski rezultat nakon jednog poraza protiv Zadra, mora da taj Višnjik uvijek pokrene pozitivnu energiju u zagrebačkom sastavu koju je sada uspio pronaći Veljko Mršić. Pronašao je još puno toga, nepogrešivog Marka Arapovića u šutu za dva poena (7-7), ali i zlatnu rezervu u liku Frana Pilepića, strijelca možda i odsudnih poena, bilo da se radi o njegovim tricama (2-4) ili slobodnim bacanjima (4-4). Cedevitina druga domaća europska pobjeda u sedmom nastupu stigla je zahvaljujući vrhunskoj timskoj predstavi u kojoj je zagrebačka momčad uspjela neutralizirati više turskih igrača nego što je Anadolu Efes neutralizirao hrvatskih. U tome je sva mudrost…

Domaći pred nešto manje od četiri tisuće navijača u Draženovom domu vode 7:2 u prve dvije minute, ušla je tada trica Jamesu Whiteu, ali i bacanja Miri Bilanu nešto kasnije. Četiri poena veže starter Bruno Žganec, a gosti pokušavaju tricom Osmana i dvicom našeg Darija Šarića dostići rezultat. Krenuo je tada showtime Luke Babića koji će do kraja susreta upisati dvanaest poena i deset skokova. Ušla je trica za 18:12, nadovezao se kasnije Bilan za velikih osam poena viška nakon nepunih sedam minuta igre. Gosti za početak uspijevaju tek prepoloviti zaostatak, ali do poluvremena će sve biti izjednačeno.

Efes prvi puta vodi tricom njihovog najefikasnijeg igrača Derricka Browna na isteku jedanaeste minute. Momčadi se tako izmjenjuju u prednjoj poziciji, a na krilima pet vezanih Pilepićevih poena domaći dolaze do 33:31. Niti jedan suparnik nije imao vodstvo veće od tri poena prednosti kroz drugu četvrtinu, valja tek spomenuti dvije trice Jona Dieblera, ali i to da je utakmica na svojoj polovici bila poravnata na četrdeset i sedam poena za svaki sastav.

Cedevitina premosnica dogodila se u trećoj četvrtini, baš onda kada se utakmice često i lome. Ulaze White i Pullen, u igri ostaje Arapović, a ludnica zagrebačke večeri kreće. Upravo poeni Arapovića i Pullena Cedevitu odvode na 57:50 već nakon dvije i pol minute igre u nastavku, pridodaju se White i Babić za domaćih 16:3 u svega šest minuta igre.

Da posao još nije bio dovršen sugerirao je početak posljednjeg perioda igre. Novim Brownovim ubačajima turski sastav u 31. minuti dolazi na 65:64. Efes nešto kasnije na krilima Šarića vodi, a šest minuta prije kraja na teren se vraća Fran Pilepić. Kreće Cedevitinih 7:0, na što gosti uzvraćaju s tri vezane trice. Batuk je zabio dvije, a Heurtel jednu. Jednu je poništio Pilepić, a na 78:78 izjednačuje Žganec. Cedevita je prisebnija i završnici, kapital grade Arapović, Pullen i Pilepić, svatko sebi bilježi nova dva poena i stvar završava pozitivno po Vitamine.

Za tjedan dana Cedevita će opet u Tursku, na noge Fenerbahceu. Nakon Dušana Ivkovića na svom terenu, trener Mršić moći će svladati Željka Obradovića u Ulker Areni pred četrnaest tisuća ljudi.

Cedevita – Anadolu Efes 84:80 (24:20, 23:27, 18:12, 19:21)

Cedevita: Pullen 11, White 5, Katić, Pilepić 12, Babić 12, Žganec 8, Walker, Musa, Bilan 16, Mazalin, Gordić 4, Arapović 16

Anadolu Efes: Tyus 3, Balbay, Brown 17, Osman 7, Batuk 6, Šarić 16, Korkmaz, Granger 6, Heurtel 12, Diebler 9, Dunston 4, Duverioglu