Cedevita pala u Pioniru

U posljednjem kolu regularne sezone ABA lige Cedevita je u Beogradu bez Allana Raya poražena sa 77:68. Nakon što je u nedjelju Cibona kod kuće poražena od Crvene zvezde, bilo je jasno da ova utakmica više ne može utjecati na konačni plasman ekipa koje će se naći na Final fouru, a jedino vodstvo Cedevita je imala kad je Ivan Ramljak zabio za 5:6.

Partizan NIS – Cedevita 77:68 (20:14; 42:29; 61:45)

Partizan: Tepić 12, Lauvergne 4, Pavlović 10, Dallo 3, Milutinov 8, Bogdanović 10, Gagić 10, Musli 4, Šalić, Andrić 2, Bezbradica, Bertans 14.
Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 4, Ramljak 2, Babić 13, Smith 13, Ray, Suton, Bilan 12, Nurkić 15, Baltić, Baždarić 7.

Prvo poluvrijeme Zagrepčani su uz šut za tricu 1/8 i šest skokova manje od protivnika završili sa zaostatkom 42:29. U nastavku nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Nakon 30 minuta igre Partizan je imao vodstvo 61:45, a gosti su poraz ublažili u završnici.

Prije svega čestitam Partizanu na zaista zasluženoj pobjedi. S naše strane utakmicu su okarakterizirale dvije stvari. To su nekontrola defanzivnog skoka, gdje smo imali jako puno problema, i puno izgubljenih lopti, posebno u prvom poluvremenu. Ostali smo dužnici, da tako kažem, za prikazanu igru, za nivo agresivnosti i koncentraciju. To je nešto što je naša obaveza, s obzirom da zastupamo vrlo bitan brand, i u tom obaveznom dijelu moramo izgledati perfektno. Koliko ćemo u šuterskom dijelu biti raspoloženi ovisi o protivniku i danu. No, u obaveznom dijelu smo mogli i morali bolje, rekao je trener Cedevite Jasmin Repeša.

Trener Cedevite minutažu je dao svima, osim već spomenutom Rayu (Delaš i Tomas ne igraju već otprije). Kod gostiju je prvi strijelac i skakač s 15 poena i osam skokova bio Jusuf Nurkić. Luka Babić upisao je 13 poena i šest asistencija, a Nolan Smith 13 poena i tri asistencije, dok je na strani gostiju Davis Bertans ubilježio 14 poena, a Milenko Tepić 12 poena i osam skokova.

Poslije par dana pauze imali smo veliki motiv igrati u ovakvoj atmosferi protiv kluba koji je osvojio puno trofeja u ovoj ligi, izjavio je Nurkić. Nama fali nekoliko igrača u rotaciji i ako su oni tu mi im sigurno možemo parirati. Danas nismo baš nešto puno pogodili, ali definitivno na Final Fouru možemo očekivati bolju igru i uvjeren sam da možemo parirati Partizanu.

U ovom susretu sigurno nijedna ekipa nije željela otkriti sve karte, a do onog puno važnijeg okršaja u polufinalu Final Foura još je više od 20 dana.

Sigurno da Partizan nije ušao punom snagom. međutim, mi so večeras igrali bez nekoliko strašno bitnih igrača u rotaciji. Mislim da ćemo na Final fouru, ako Bog da zdravlja, imati Delaša, Raya i Sutona, koji je danas imao mali problem pa je igrao malo. Mislim da možemo biti bolji uz ‘bogatiji’ roster. No, taj bogatiji roster ne znači ništa jer ako u obaveznom dijelu ne budemo ravnopravni s Partizanom, mislim da sve pada u vodu, za kraj je rekao Repeša.

S ukupno 19 upisanih pobjeda u ovoj sezoni ABA lige Cedevita je izjednačila klupski rekord iz sezone 2011./2012. Tadašnja momčad također je ubilježila 19 pobjeda, nakon čega je na Final fouru u Tel Avivu u polufinalu pobijedila Partizan i u finalu izgubila od Maccabija.