Cedevita pobijedila Radnički

Cedevita je u osmom kolu ABA lige na domaćem parketu svladala Radnički sa 79:71. Gosti su jedino vodstvo imali kod 2:0, a Zagrepčani su na nešto manje od devet minuta do kraja treće četvrtine poslije skok-šuta Ante Delaša bili na 14 koševa prednosti (47:33). Međutim, pobjeda domaćina nije bila nimalo laka.

Cedevita – Radnički 79:71 (23:20; 43:33; 59:44)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 7, Ramljak 9, Mustapić, Babić 9, Delaš 19, Smith 4, Ray, Suton 6, Bilan 9, Nurkić 16, Baltić.
Radnički: Seeley, Janković, Lešić 27, Jović 9, Mlađan 16, Kalinić 3, Yarou 7, Dimić 9, Balmazović, Jevtović, Marinović.

Sava Lešić odigrao je nevjerojatnu utakmicu uz učinak od 27 poena i šest skokova. Sreća za Cedevitu što je s linije slobodnih bacanja šutirao samo 11/20, a isti je igrač 2:20 min. do završetka predzadnje četvrtine pogodio jedno od dva slobodna bacanja, kojim je svoju momčad približio na samo 50:47.

Lešić je u spomenutoj trećoj četvrtini zabio čak 14 koševa i zadnjih 11 Radničkog u tom periodu. Cedevita je stoga u posljednjih 10 minuta ušla samo s 59:54, a onda se za povećanje prednosti u prvoj polovici četvrte četvrtine pobrinuo sjajno raspoloženi Ivan Ramljak.

On je zabio tricu za 62:56, kasnije je fauliran u kontri i pogodio dva slobodna bacanja za 64:56, a na 5:10 min. do kraja utakmice ukrao je loptu Stefanu Joviću i zakucao u kontri 68:59.

Dušan Mlađan je tricom na dvije minute do završetka približio goste na samo -4 (73:69). No, kod istog rezultata Milošu Dimiću na 35.9 sekundi do posljednjeg zvuka sirene je suđeno simuliranje faula u obrani, nakon čega je Cedevita dobila jedno slobodno bacanje (Nolan Smith promašio) i loptu sa strane. Ante Delaš je pogodio oba bacanja na 34,1 sekundu za 75:69 i tu je Radnički upao u vrlo tešku situaciju.

U dresu Cedevite Delaš je upisao 19 poena i pet skokova. Jusuf Nurkić dodao je 16 poena i osam skokova, a na drugoj strani jedini dvocifreni uz već ranije spomenutog Lešića je bio Dušan Mlađan sa 16 koševa.