Cedevita pobjedom protiv FMP-a otvorila ABA ligu

U košarkaškom centru Dražen Petrović domaćini su svladali FMP sa 74:67. Bila je to druga pobjeda “Vitamina” protiv beogradske momčadi u kratkom razdoblju nakon što su slavili i u nedavnom ogledu u Superkupu.

Jure Zdovc danas na klupi nije imao Roka Ukića, Ivana Ramljaka, Lovru Buljevića i Marka Arapovića. Cedeviti se nije još pridružio centar Chris Johnson, koji u Kini igra finale playoffa, no zato ga je u sastavu mijenjao Filip Tončinić.

ABA liga, 1. kolo

Cedevita – FMP 74:67 (17:24, 22:13, 22:12, 13:18)

Cedevita: Krušlin 8, Perković, Katić, Bajo, Nichols 15, Žganec 5, Musa 21, Cherry 8, Stipanović 8, Tončinić 2, Murphy 7.
FMP: Rowan 2, Čović 20, Uskoković, Jeremić, Pot 5, Nenadić 12, Radanov 4, Bursać 8, Radovanović, Đumić, Šešlija 8, Ojo 8.

(kompletna statistika)

Zagrepčani su imali jako lošu šutersku večer. Iako se hrvatski prvak našao u zaostatku na početku utakmice, kao i u Superkupu, odigrali su sjajno drugu i treću dionicu te na kraju zasluženo odnijeli pobjedu.

Ipak u zadnjoj četvrini su se gosti vratili s minus 20 na samo minus sedam minutu i pol prije kraja. Rezultat je bio 65:72, s tim da je FMP mogao prouzročiti i više štete. No, na kraju nisu uspjeli pogoditi svoje šuteve čime je Cedevita došla do svoje prve pobjede u ovogodišnjoj ABA ligi.

Najbolji igrač pobjedničke ekipe je bio bosanskohercegovački  reprezentativac Džanan Musa koji je upisao 21 poen i šest skokova. Demetris Nichols ubilježio je 15 poena i četiri skoka, dok je goste predvodio Filip Čović s 20 poena i devet asistencija.

Džanan Musa, igrač Cedevite:

“Ova utakmica je dovoljan pokazatelj da imamo još dosta toga za raditi i uigravati se. Za nas je najbitnije da smo dobili ovu utakmicu i da smo prvenstvo otvorili s pobjedom. Najbitnije je da dobije ekipa, a što se tiče moje igre, kod mene se radi o povjerenju. Ja o svojoj sudbini ne mogu toliko odlučivati, kao što ste vidjeli protekle tri godine. Bitno mi je samo da dobijem povjerenje.”

Filip Čović, playmaker FMP-a:

“Čestitao bih ekipi Cedevite na pobjedi. Prve utakmice su uvijek specifične i teške svakoj ekipi. Takva je bila i ova i za jednu i drugu ekipu. Mi smo ispoštovali ono što smo se dogovorili da počnemo jako i čvrsto i na početku smo imali dobar rezultat. Poslije smo, pogotovo u drugoj četvrtini, dosta pali i najviše je to bilo zbog toga što su oni u prvom poluvremenu imali 15 napadačkih skokova, što je nedopustivo, pogotovo za ovakvu mladu ekipu kao što je naša. Mislim da je to jedan od glavnih razloga što smo izgubili utakmicu. Nadali smo se da možemo iznenaditi. Ne bi inače ni dolazili da nismo. Pogotovo zbog toga što je prva utakmica specifična i ekipe još nisu uigrane. Na kraju krajeva, ja nisam nezadovoljan našom igrom.”