Cedevita povela u polufinalnoj seriji

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u sjajnoj atmosferi u Košarkaškom centru Dražen Petrović pobijedila Budućnost VOLI 90:83 i povela s 1-0.

U Draženovom domu večeras se mogla vidjeti prava playoff košarka. Igralo se do krajnjih granica, strasti su bile užarene, u očima igrača obje momčadi naočigled se vidjelo koliko žele pobjedu, a iako je Budućnost disala domaćinima za vratom praktički do kraja, Cedevita je konstantno vodila otkad je u 26. minuti kapetan Andrija Stipanović položio na asistenciju Ivana Ramljaka za 52:50 prednost domaćina.

Do pobjede su Vitamine, koji su Podgoričane nadskakali 38-31, predvodili Justin Cobbs s 23 poena i pet asistencija, Jacob Pullen s 20 poena, Elgin Cook s 14 poena i šet sskokova te Andrija Stipanović s 12 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Nakon druge trice bivšeg igrača Cedevite Jamesa Bella Budućnost VOLI na 5:50 min. do isteka prve četvrtine je povela 13:7, a trener domaćina Slaven Rimac pozvao je timeout. Svoju treću tricu Bell je zabio kad je poentirao za 16:10 prednost gostiju, no Cedevita je u zadnje tri i pol minute prve dionice napravila seriju 11-2 i poslije prve četvrtine vodila je 21:18.

U drugoj dionici vodila se žestoka borba za svaki koš, a na veliki odmor s minimalnim vodstvom 38:36 otišla je Budućnost. Ponovno u vodstvo Zagrepčani su otišli u 22. minuti tricom Filipa Krušlina za 43:40. U zadnje tri i pol minute treće četvrtine Cedeviti su dosuđene dvije tehničke, ali Pullen je u ulazu ipak treću dionicu zaključio na 65:59 vodstvo Zagrepčana.

Kad je na 5:40 min. do kraja utakmice Stipanović položio u kontri, Cedevita je povela 76:68. Gosti su potom došli na zaostatak 73:76, no Cobbs je do kraja utakmice zabio osam, a Cook šest poena i Cedevita je sačuvala prednost.

Treba istaknuti i da su Stipanović i Cook u prvom poluvremenu zabili svaki po tri poena i njihov napadački doprinos u napadu u drugoj polovici susreta (Stipanović ubacio devet, a Cook 11 poena) itekako se osjetio.

U dresu Budućnosti VOLI Earl Clark upisao je ukupno 23 poena, četiri skoka i tri asistencije, a Norris Cole ubilježio je 13 poena, sedam skokova i tri asistencije.