Cedevita prošla gostovanje u Mađarskoj i izbjegla Zvezdu u polufinalu

Vitamini su mogli odahnuti tek u posljednjim minutama utakmice, nakon što je Marko Arapović postigao dvije vezane trice za 74:66. Ova pobjeda im je donijela treće mjesto i Budućnost u polufinalu regionalne lige.

O drugom finalistu će odlučivati dvije beogradske ekipe. Partizan je, nakon što je vodio u 39. minuti, u uzbudljivoj završnici izgubio u Podgorici, a konačni rezultat 85:79 postavio je Darko Planinić.

Očekivali smo tešku utakmicu jer Szolnoki ima navijače koju su mu šesti igrač. Loše smo počeli u obrani, no onda smo počeli igrati kako treba. Promašili smo mnogo otvorenih šuteva, ali imali smo puno napadačkih skokova. Iako smo domaćinima dozvolili da se vrate u utakmicu, ipak smo izborili pobjedu – rekao je trener Jasmin Repeša nakon utakmice.

Miro Bilan s 17 koševa i 7 skokova je bio prvo ime utakmice, dobru partiju su pružili Stanko Barač (10p, 9sk) i Fran Pilepić (11), Kod Mađara najviše su upisali Lazeric Jones (13) i Sergerio Gipson (12).

Poznat je i sudionik EuroCupa, Metalac iz Valjeva je u svojoj prvoj ABA sezoni izborio ovo prestižno natjecanje. Jučer su izgubili u Zadru, ali i njihov konkurent Krka je poražen u Ljubljani.