Cedevita prvi puta svladala Budućnost u gostima

Košarkaši Cedevite uspješno su otvorili novu sezonu ABA lige. U prvom su kolu gostovali u Podgorici kod Budućnosti koju su uspjeli svladati na gostujućem terenu po prvi puta. Utakmica je bila neizvjesna što pokazuje i konačan rezultat 78:74.

Većinu susreta Vitamini su proveli u vodstvu, no na kraju su domaći imali nekoliko prilika za dostizanje rezultata, ali nisu ih uspjeli iskoristiti. Susret je košem otvorio povratnik u redove Cedevite, Bracey Wright, a odmah nakon njega dva slobodna bacanja zabio je reprezentativac Lukša Andrić. Time su gosti preuzeli prednost koja je pred kraj prve četvrtine narasla i na osam poena razlike. Domaći se igrači razigravaju krajem prvog perioda i početkom drugog, kada rade seriju 9-0 i po prvi put na utakmici preuzimaju prednost. Nisu je ipak uspjeli dugo zadržati, već slijedi serija Cedevite od 14-2 u kojoj je Francuz Gelabale ugradio 8 svojih poena te gosti ponovno preuzimaju prednost i drže je sve do kraja treće četvrtine.

Malo po malo igrači Budućnosti smanjivali su zaostatak i konačno košem večeras sjajnog Bosta izjednačili rezultat na 52:52, minutu prije ulaska u posljednju četvrtinu. Ondje su domaćini dvije minute imali prednost, da bi Gelabale i Green poentirali za novo vodstvo Vitamina. Tricom Babića došli su na 8 poena prednosti, no nakon minute odmora Budućnost ipak uspijeva povezati redove i s nekoliko dobrih obrambenih reakcija uspijevaju doći do laganih poena i zaostatka od samo jednog poena. Kada je trebalo, ponovno je “povukao” Gelabale koji pogođenim šutem i s dva bacanja povećava prednost hrvatske ekipe na 7 poena tri minute prije kraja. Uspjeli su domaći smanjiti taj zaostatak na 4 poena, u dva navrata su šutirali trice, ali nisu uspjeli pogoditi te Cedevita uspješno upisuje prvu pobjedu u ABA ligi ove sezone, ali i prvu pobjedu protiv Budućnosti na gostujućem parketu.

Najbolji pojedinac na parketu večeras je bio Mickael Gelabale s 18 poena i 4 skoka, a još su četvorica igrača u redovima pobjedničke momčadi bili dvoznamenkasti. Andrić je ubacio 12 poena, Green i Šuput po 11, a Babić 10. Sve su to igrači koji prošle sezone nisu igrali u Cedeviti, tako da za sada izgleda kako je momčad dobro kupovala tijekom ljeta. Možemo spomenuti i da je pet minuta odigrao Makedonac Vlado Ilievski, koji se jučer pridružio momčad, a 8 minuta na parketu dobio je još nedovoljno spremni Marino Baždarić.

Kod domaćih je nezaustavljiv bio Demarquis Bost koji je ubacio 25 poena za 22 minute igre. Popović je pridodao 17 poena, Mihailović 13, dok su ostali zaustavljeni na ispod 6 postignutih poena.

U sljedećem kolu, 3. listopada, Budućnost ide u goste kod Igokee, dok će Cedevita u Zagrebu dočekati momčad Radničkog.