Euroliga: Cedevita slavila i u Milanu

Košarkaši Cedevite u četvrtom kolu skupine B Eurolige skinuli su još jedan veliki skalp, i to na gostovanju u Milanu. Nakon Šarićevog Efesa pao je i Repešin Milano. Luka Babić presudio je bivšem treneru sjajnom posljednjom četvrtinom, ali cjelokupna momčad podjednako je zaslužna s dobrom timskom igrom za još jedan veliki rezultat.

Odlično su Mršićevi izabranici krenuli u susret. Svih 40 minuta Cedevita je igrala blizu savršenstva. Male probleme stvarao je obrambeni skok, ali to je bilo i očekivano jer se često igrala zona. Vitamini su nakon prve četvrtine imali plus deset, ali domaćini su uspjeli srezati nedostatak na pola do poluvremena(30:35).

Šminkeri su se uspjeli vratiti u susret tijekom treće dionice (50:49), ali Babić je odigrao, kao i u Istanbulu, sjajno zadnjih deset minuta. Nije sve krenulo bajno po Cedevitu. Pogotovo kada je “naš” Oliver Lafayete tricom doveo Milano na plus pet, no Miro Bilan je vratio Cedevitu u egal, pa zatim i pogodio za plus četiri. Tada se ukazao Babić s dvije važne trice za 63:70. To se pokazalo presudnim poenima, a  Babić je još uz pokoju asistenciju, Žganecu i Bilanu, doveo Cedevitu do nedostižnih 63:75

Najefikasniji u redovima Cedevite bio je Bilan sa 16 koševa i šest skokova. James White se priključio s 15 uz sedam skokova, a Babić je ubacio 13 uz pet skokova i pet asistencija. Kod domaćina Alessandro Gentile je ubacio 19, Kruno Simon 16 te Lafayete 14 poena.