Cedevita slavila u Kragujevcu

U 21. kolu ABA lige Cedevita je u Kragujevcu nadigrala Radnički sa 78:61 i tako upisala svoju 16. pobjedu u tom natjecanju.

Radnički – Cedevita 61:78 (15:13; 25:32; 36:57)

Radnički: Janković 5, Lešić 4, Jović, Mlađan 3, Kalinić, Katnić 7, Birčević 9, Dimić 7, Balmazović, Brkić 16, Jevtović 3, Marinović 12

Cedevita: Mazalin, Zubčić 5, Ramljak 9,  Smith 17,  Ray 9,  Suton 8,  Bilan 5, Nurkić 16, Baltić

Prvo poluvrijeme, u kojem se nijedna momčad nije odvojila na više od šest poena razlike, Zagrepčani su završili s tri poena prednosti (32:35), a u drugom su potpuno deklasirali protivnika. Treću su četvrtinu otvorili sa 18-5. Ubačajem Tomislava Zubčića u 27. minuti tako su otišli na 37:53.

U zadnju su četvrtinu ušli sa 43:60, a Radnički u tih 10 minuta nije nijednom ozbiljno priprijetio.

Visoka pobjeda Cedevite ne čudi jer su Zagrepčani danas odigrali stvarno inspirirano. Za tricu su šutirali 8/20 i skupili su nevjerojatnih 48 skokova. Od toga su ih u napadu imali 18, više nego ih je Radnički upisao ukupno (16).

Jasmin Repeša minutažu je dao svoj desetorici igrača. Toliko ih je bilo i u zapasniku jer su Ante Delaš, Marino Baždarić i Marko Tomas ozlijeđeni, s tim da se Mazalin seniorskoj momčadi pridružio s euroligaškog Nike International juniorskog turnira u Beogradu.

Nolan Smith za pobjednike je upisao 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Jusuf Nurkić za samo 17:37 min. uz šut iz igre 5/7 skupio je 16 koševa i 15 skokova, a po devet poena dodali su Luka Babić (7 asistencija) i Allan Ray.

Na strani Radničkog jedini dvocifreni sa 16 koševa bio je Marko Brkić.