Cedevita slomila otpor Gorice

Deseto kolo HT Premijer lige zaključili su u Domu sportova Cedevita B i Gorica. Odličan početak Gorice mladi su košarkaši Cedevite anulirali odličnom igrom u drugoj i trećoj dionici i na kraju zasluženo upisali sedmu pobjedu u prvenstvu.

HT Premijer liga, 10. kolo, 17. prosinca

Cedevita – Gorica (7:19, 26:13, 29:15, 9:19)

(Bošnjak 17(10sk), Katić 15 – Papac 15, Baković 10, Petrović 10)

Dosta agresivnije su ušli u utakmicu košarkaši Gorice. Obrana je bila na iznimnom nivou. Domaćinu su teško prolazile akcije s obzirom na činjenicu da su teško “prolazili” kroz zamišljene blokove pa nisu bili opasni po protivnički koš. Strpljivo su Sesarovi dečki došli do značajnije prednosti te nakon prve dionice vode s rezultatom 7:19.

Imala je Gorica i visokih plus 13, ali uz raspoloženog Jordana priključio se Toni Katić pa se Cedevita približila na samo pet poena zaostatka sredinom druge dionice. Vitamini su preuzeli i vodstvo četiri minute prije velikog odmora nakon trice Bošnjaka (25:24). Dosta izgubljenih lopti na obje strane, ali slijedi period igre “koš za koš” pa Vitamini ipak na poluvrijeme odlaze s plus jedan na svome kontu (33:32).

Domaćini su se potpuno razbudili i prešli u vodstvo. Domagoj Bošnjak nije promašivao, a uz njega se nadovezao odlični Katić i Cedevita treću četvrtinu zaključuje sa 62:47. Previše su lopti izgubili košarkaši Gorice u trećoj četvrtini, a mlada Cedevitina momčad je ritmom slomila protivnika.

Serijom 6-0 otvorili su gosti posljednju četvritnu, ali uslijedio je dugačak period bez koša iz igre. Seriju je dalekometnom tricom prekinuo Antonio Jordano 4:10 minuta prije kraja (65:53). Gorica se približila na minus šest (69:63) tek 22 sekunde prije kraja, ali pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje. Na kraju je tricom Kapusta postavio konačnih 71:66 za Cedevitu.

Zanimljivo, Domagoj Bošnjak imao je stopostotan učinak (5/5 iz igre uz 4/4 s linije slobodnih bacanja) te je na kraju bio najefikasniji igrač utakmice sa 17 poena. Toni Katić je u odličnom all-around nastupu upisao 15 poena. Ivan Papac je također ubacio 15 na drugoj strani.