Cedevita stigla do važne pobjede u Francuskoj

U 5. kolu Eurocupa Cedevita je gostovala kod francuskog Chalona. Vodila je zagrebačka momčad gotovo čitav susret i na koncu visoko slavila te si pobjedom otvorila vrata drugog kruga.

Elan Chalon Sur Saone – Cedevita 65:80 (9:17; 29:34; 44:56)

Chalon: Tchicamboud 10, Ouattara, Slaughter 14, Bouteille 2, Evtimov 14, Capela 12, Aboudou 11, Louissaint, Jesan Baptiste 2, Michineau.
Cedevita: Mazalin, Zubčić 7, Ramljak 5, Mustapić 4, Babić 10, Delaš 3, Smith 16, Ray 10, Suton 11, Bilan 12, Nurkić 2, Baltić.

Odmah od početka utakmice obje su momčadi krenulo agresivno. Odrazilo se to na napad koji je patio, a u jednom periodu igre obje momčadi gotovo četiri minute nisu zabile koš. Ipak, na koncu prve četvrtine Cedevita je uspjela vezati nekoliko dobrih napada, radi seriju za 9:1 te se odvaja na prednost koju, pokazat će se kasnije, ne ispušta do kraja susreta.

U drugoj četvrtini napad domaćih je proradio, ali zagrebačka momčad je uvijek imala spreman odgovor. U niti jednom trenutku razlika nije bila manja od pet niti veća od deset poena, a Nolan Smith je po običaju predvodio goste. Na veliki odmor otišlo se s rezultatom 29:34.

U drugi dio utakmice Cedevita je ušla mnogo angažiranije. Postepeno su gradili prednost, a onda se probudio večeras odlični Luka Babić koji sa svoje dvije trice odvodi svoju ekipu najprije na 13, a potom i 16 razlike. Održavala je naša momčad prednost sve do tri minute prije kraja kada Goran Suton i Miro Bilan serijom ubačaja prelamaju utakmicu i odvode ju u mirne vode. Pred sam kraj priliku su dobili Lovro Mazalin, Ivo BaltićJakov Mustapić, a upravo potonji je tricom odveo Cedevitu na maksimalnih plus 19. Nakon isteka 40 minuta na semaforu je svjetlilo 65:80.

Cedevita je ovom pobjedom došla na omjer 3-2, a u sljedećem kolu dočekuje Bilbao naših Frana Pilepića i Zorana Vrkića koji je večeras doživio prvi poraz.