Cedevita u drugom poluvremena slomila otpor Splita

Košarkaši Cedevite prvi su finalisti HT Premijer lige nakon što su u Domu sportova u trećoj, odlučujućoj, polufinalnoj utakmici nadigrali momčad Splita rezultatom 95:64. “Žuti” su odlično parirali u prvom poluvremenu, a presudnom se pokazala treća dionica u kojoj su Vitamini potpuno nadigrali Žute i ujedno prelomili pitanje pobjednika.

HT Premijer liga, polufinale – 3. utakmica, 19. svibnja

Cedevita – Split  95:64 (42:36) (26:20, 16:16, 28:12, 23:16)

(Musa 21(10sk, 4as), Nichols 18, Cherry 17(7as) – Katura 14, Širko 11, Kalajžić 10)

Odlično otvaranje Splita. “Žuti” su otvorili s 0:5 zakucavanjem Špalete i tricom Marčinkovića. No revolverašku prvu dionicu započinje Cedevita tricama Muse i Nicholsa na što se s druge strane nadovezuje Luka Katura. Vitamini su s vrlo agresivnom pokretnom visokom postavom (jedino je Roko Ukić niži od 2 metra) stvorili razliku zbog koje postižu dosta laganih poena (17:8). Međutim, Splićani se vraćaju u igru u završnici prve dionice, a na kraju se na prvu pauzu odlazi s rezultatom 26:20.

Ivan Ramljak i Karlo Žganec stvarali su dodatne brige Splićanima, Kedži i Jukiću, s napadačkim skokovima. Ali s druge strane odlično su reagirali Kalajžić i Filipović koji u kombinaciji s Marčinkovićem, ali i Scottom ponovno drže Split u egalu. Will Cherry je imao odličnu napadačku rolu te je do poluvremena za 14 minuta u igri ubacio čak 14 poena. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 42:36.

Nakon prvih par minuta koje su obilježile greške s obje strane i gdje je Split propustio potpuni priključak razigrava se Džanan Musa koji je nakon svojih sedam poena malo stao u drugoj dionici. S nekoliko dobrih poteza, trica i zakucavanje Musa donosi Cedeviti devet poena viška (49:40) nakon četiri minute nastavka.

Ni minuta odmora nije pomogla Ivici Skelinu i njegovoj momčadi. Uslijedila je tada velika serija Zagrepčana u kojih se 53:43 pretvara u 70:48 na kraju treće dionice. Nakon dvije minute nastavka Mike Scott izlazi zbog petog prekršaja i to je bila praktički točka na i.