Cedevita uvjerljiva protiv Olimpije

Cedevita je nastavila u ritmu u kakvom je bila na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića. U 22. kolu ABA lige Zagrepčani su u Domu sportova ugostili Union Olimpiju i bez problema pobijedili sa 75:60.

Cedevita – Union Olimpija 75:60 (28:17; 47:30; 61:45)

Cedevita: Mazalin, Zubčić 4, Ramljak 8, Babić 9, Smith 17, Bundović, Ray, Suton 2, Bilan 19, Nurkić 14, Baltić 2, Baždarić.
Union Olimpija: Rupnik 6, Marinelli, Joksimović 3, Brodnik 3, Salin 5, Murić 18, Vladović 3, Omić 20, Drobnjak, Stepheson 2.

Domaćini su imali velik broj kontri, koju su pak rezultirale velikim brojem zakucavanja. Nisu zabili nijednu tricu, a Jusuf Nurkić i Miro Bilan bili su neriješiva enigma za gostujuće centre Alena Omića i Alexa Stephesona. Bilan je upisao 19 poena i četiri skoka, Nurkić je za 15:17 min. zabio 14 koševa, a dvocifren je sa 17 poena, četiri skoka i četiri asistencije bio i playmaker Nolan Smith.

Ovo nam je bila četvrta utakmica u osam dana i znali smo da moramo imati pravi pristup i da se samo tako možemo nadati pobjedi. U prvom poluvremenu smo imali odličan pristup, u drugom smo mali pali, ali to je bilo dovoljno za pobjedu. Nismo zabili nijednu tricu, što je raritet. Nikad nisam vidio da neka momčad dobije 15 razlike bez ijedne trice, rekao je Bilan poslije uvjerljive pobjede.

Trener Cedevite Jasmin Repeša ipak je nešto veći naglasak stavio na slabijem drugom poluvremenu: Danas je bila neviđeno bitno da imamo reakciju poslije trofeja, odnosno važne utakmice. Bilo je bitno da ta reakcija bude kako treba mentalno i agresivno i da koncentracija bude na najvišem nivou. To je nešto što pokazuje koliko momčad sazrijeva i koliko drži do svog imidža, pojedinačnog i momčadskog. Moram reći da mi je srce bilo baš puno nakon prvih 20 minuta igre. Uz sitne greške koje smo radili, imali smo agresivnost, trčanje i puno lijepih i atraktivnih poteza. Ništa nismo zabili za tri poena, ali imali smo 17 razlike.

Međutim, u drugom poluvremenu na 20 razlike došlo je do gubljenja koncentracije i nezagrađivanja. Olimpija je u drugom poluvremenu imala puno skokova u napadu i to je bilo razočaranje jer su to detalji strašno bitni za naš klub. Bitno je da uvijek budemo ozbiljni, a hoćemo li nekad pogoditi ili promašiti otvorene šuteve ovisi o danu. Uspjeli smo izgubiti i treću i četvrtu četvrtinu i to nije dobro. Isključivo na to stavio sam naglasak poslije utakmice u svlačionici.

Slovenci nijednom nisu vodili. Već nakon jedva nešto više od tri minute igre gostujući strateg Aleš Pipan kod rezultata 12:2 pozvao je timeout. Njegova momčad dotad je iz igre šutirala 1/4. Cedevita je s druge strane bila na 5/6, a kako i ne bi, kad je većinu poena zabila u kontrama.

Nakon prve četvrtine bilo je 28:17, a poluvrijeme je završeno sa 47:30. Nurkić i Bilan već su do odmora zajedno zabili 22 koša, a njih dvojica ujedno su zaslužna za 13 od ukupno 19 poena Cedevite u drugoj četvrtini.

Kod 18 razlike za Cedevitu na nešto manje od tri i pol minute do kraja treće četvrtine Jasmin Repeša je priliku dao mladom Lovri Mazalin. Ušao je u igru s Allanom Rayem umjesto Ivana Ramljaka i Luke Babića.

Olimpija je spomenutu četvrtinu završila s malom serijom 6-2, u kojoj je Dino Murić zabio pet poena. U zadnjih 10 minuta ušlo se stoga sa 61:45, iako je Cedevita u trećem periodu imala i 20 razlike. Tih nekoliko minuta u drugoj polovici treće četvrtine Zagrepčani nisu najbolje odigrali pa Repeša nije bio zadovoljan, no u četvrtoj četvrtini gosti nijednom krajnji rezultat nisu ozbiljnije doveli u pitanje.

U dresu Olimpije Omić je upisao 20 poena i 10 skokova, dok je Murić upisao 18 poena i sedam skokova.

Čestitke Cedeviti na pobjedi koja je apsolutno zaslužena, izjavio je trener Olimpije Aleš Pipan. Večeras je naše prvo poluvrijeme bilo veoma loše. Došli smo hendikepirani bez nekolicine igrača. Nismo se najbolje snašli na početku, što je Cedevita iskoristila i povela s velikom razlikom. U drugom poluvremenu je angažiranost bila malo veća, igra u obrani je bila bolja i agresivnija, s malo više borbe i želje za pobjedom u napadu. Na kraju bode u oči 20 izgubljenih lopti jer ne možeš pobijediti s tolikim izgubljenim loptama. Previše smo lopti dali direktno u ruke protivniku, koji je zabio dosta laganih poena. Cedeviti želim sreću u nastavku, a mi se iz utakmice u utakmicu moramo boriti za pobjedu.