Cedevita uvjerljivo do 2-1

Košarkaši Cedevite u trećoj su finalnoj utakmicu na svome parketu u Domu sportova nadigrali Cibonu. Velikih 15 poena su izabranici Jure Zdovca stvorili su samo kroz drugu dionicu (27:12) i to se na kraju pokazalo presudnim. Drugo poluvrijeme je praktički bilo rutinsko odrađivanje posla.

HT Premijer liga finale – 3. utakmica, 31. svibnja

Cedevita – Cibona 81:54 (22:15, 27:12, 15:15, 17:12)

(Musa 12, Nichols 12- Bošnjak 15, Žorić 11)

Cibosi su bili solidni na otvaranju, ali već krajem prve dionice Vitamini koriste kratki izlazak Tomasa i Žorića i bježe na 19:13, a tricom prvu dionicu zaključuje Krušlin za 22:15. No, već na početku druge dionice domaćini rade veliku seriju. Žorić gubi loptu što Musa koristi za zakucavanje. Žorić i Tomas nepotrebno prigovaraju Uljareviću i odmah u sljedećem napadu Tomas gubi loptu i Vitamini lako bježe na 12 razlike. Uz Musu su se zatim razigrali Ramljak, Nichols pa i Stipanović te Vitamini bježe do 24 razlike prednosti krajem druge dionice. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 49:27.

Cibosi uzvraćaju na otvaranju drugog dijela preko Bošnjaka koji pogađa dvije trice za 15 poena zaostatka (55:40), ali širi roster Vitamina dolazi do izražaja koji ponovno vraćaju na 22 poena viška pred posljednjih deset minuta (64:42). Posljednja dionica je bila rutinsko odrađivanje posla, Cedevita je upisala pobjedu i povela s 2-1 u seriji.