Cedeviti i drugi finalni ogled

Košarkaši Cedevite gostovali su u Draženovom domu u drugoj finalnoj utakmici protiv Cibone i došli do druge pobjede. Gosti su u vrlo izjednačenom susretu tek u završnici uspjeli doći do osjetnije prednosti koju su uspjeli očuvati. Došli su tako Vitamini do važne gostujuće pobjede i na svom terenu će imati priliku završiti seriju i doći do dugo očekivanog naslova prvaka.

Cibona – Cedevita 61:69 (14:15; 32:37; 51:50 )

Cibona: Šarić 17, Blassingame 13, Kus 3, Siriščević 7, Krušlin, Arapović, Planinić 2, Junaković, Mavra, Jagodić 8, Gabrić, Rozić 11

Cedevita: Smith 19, Babić 9, Zubčić 11, Delaš 7, Nurkić 9, Mazalin, Suton 2, Bilan 8, Ray 2, Baždarić 1, Ramljak 1, Baltić

Prva dionica protekla je vrlo napeto s puno obostranih grešaka. Igralo se vrlo izjednačeno, a obrane su bile na solidnoj razini pa je pao mali broj koševa. U nastavku su se malo pokrenule stvari, posebno s gostujuće strane. Cedevita pak preko Smitha dolazi na 23:32 što je prvo osjetnije vodstvo na utakmici.

Nisu domaćini dozvolili Cedeviti da se razmaše pa su do kraja poluvremena uspjeli malo ublažiti zaostatak. Nakon poluvremena probudili su se i Cibosi, pogotovo njihove glavne violine Šarić i Blassingame, pa preko njih rade preokret i treću četvrtinu zaključuju s pola koša prednosti na svom kontu.

Posljednja četvrtina se također kao i većina susreta igrala izjednačeno, a kao Cedevitin junak ukazao se Luka Babić. Naime, Babić je s dvije trice i asistencijom za zakucavanje donio gostima 64:58 , dvije minute prije kraja, što se pokazalo na kraju presudnim. Domaćini se od toga nisu oporavili i Cedevita je došla do druge pobjede.

Košarkaši Cedevite već u utorak imaju jedinstvenu priliku kada na domaćem terenu mogu doći do treće pobjede koja bi im osigurala prvi naslov prvaka države. Cibose pak očekuje nemoguća misija. Ukoliko žele preokrenuti trebaju im tri pobjede zaredom.