Četvorica Hrvata na NBA parketima

Nakon dana odmora sinoć su na parket istrčala čak 4 naša igrača. Pošteđeni su ostali Dragan Bender Mario Hezonja, ali oni i njihove momčadi se pripremaju za današnje oglede. U prvoj utakmici sinoćnjeg programa imali smo priliku gledati pravi playoff dvoboj između 2 ponajbolja igrača lige Giannisa Antetokounmpa i njegovih Milwaukee Bucksa nasuprot  LeBronu Jamesu i njegovoj bandi iz Clevelanda. Pobjeda je ipak ostala u Clevelandu 124:117, iako je vrlo lako moglo biti i drugačije. Loš šut za tricu i obrambeni skok bili su glavni problemi Bucksa u ovoj utakmici. Uz to, Cavsima se vratio i njihov nominalno drugi najbolji igrač Kevin Love i odmah odigrao pristojnu utakmicu (18p 7sk 4as). Osim njega najbolji je, u domaćim redovima, bio već spomenuti LeBron s fantastičnim triple-double učinkom od 40 poena 12 skokova i 10 asistencija.

James vodi napad Cavsa kao playmaker i lopta je stalno kod njega u rukama, što znaći da Cleveland praktički živi od njegovih odluka. Uz Lovea dobru je pomoć imao u vidu Jordana Clarksona (17p 2sk) i Ante Žižića koji dobiva sve više prilika. Nakon što je u prošloj utakmici bio starter, ovaj put je ušao s klupe i odigrao vrlo dobih 17 minuta zabivši 13 poena (4-6 šut, 5-5 slobodna bacanja) uz 6 skokova i 1 blokadu. Nadamo se nastavku ovakvih vrlo dobrih utakmica našeg mladog centra već i u idućoj utakmici koju će Cavsi igrati za 2 dana u svojoj dvorani protiv ugodnog iznenađenja ove sezone, a to su Toronto Raptorsi. Kod Milwaukeeja najbolji je bio dakako Giannis s 37 poena 11 skokova i 5 asistencija, a pratio ga je Khris Middleton s 30 poena i 5 skokova.

U isto vrijeme samo malo južnije u Philadelphiji utakmicu su odigrali domaći 76ersi protiv indisponiranih Charlotte Hornetsa. Pobjeda nije dolazila u pitanje cijelu utakmicu, iako su Hornetsi odigrali odličnu drugu četvrtinu i nagovijestili moguću uzbudljivu završnicu. Konačni rezultat iznosio je 108:94 za Phillu koja se sad nalazi na 6. mjestu koje vodi u doigravanje. Pokazali su Hornetsima da su kvalitetnija momčad i u boljoj formi ove sezone. Sjajni duo EmbiidSimmons predvodio je 76erse usput ostvarujući sjajne statističke učinke (Embiid s 25 poena i 19 skokova, a Simmons još jedna triple-double učinak 11 poena 12 skokova i 15 asistencija). Nažalost, Dario Šarić ovaj put nije bio previše raspoložen i utakmicu je završio sa samo 5 poena (2-9 šut) 1 skokom i 3 asistencije, ali i vrlo dobrom obrambenom igrom za 27 minuta koliko je proveo na parketu. Priliku za popravak dojma imat će protiv Memphisa već za 2 dana. Kod Hornetsa, kojima ove godine ne ide ništa kako su zamislili, najbolji je ponovno bio tko drugi nego Kemba Walker s 24 poena 8 skokova i 6 asistencija.

Nakon Philadelphije ostajemo još malo na istoku točnije u Indianapolisu, gdje su domaći Pacersi dočekali neugodne Los Angeles Lakerse. Oni pak vrlo dobro otvaraju utakmicu i prvu četvrtinu pobjeđuju s 37:29. No, to je izgleda bio znak Pacersima da se trebaju probuditi što oni i rade i do kraja utakmice vraćaju prednost na svoju stranu i pobjeđuju 110:100. Sjajan je ponovno bio dvojac Oladipo-Turner, a pridružio im se i povratnik Collison s odličnom svestranom igrom (15 poena 4 skoka 8 asista). Bojan Bogdanović opet je bio starter i za 25 minuta imao identični šut iz igre kao i Šarić 2-9, zabivši 6 poena uz 5 skokova i 3 dodavanja. Lakersi su znali odakle prijeti opasnost i dobro su zatvarali našeg šutera pogotovo na trici (Bojan je tricu šutirao dosta loše čak 0-5). Kod Lakersa najbolji je bio rookie Kyle Kuzma s 27 poena i 8 skokova, dok je naš centar Ivica Zubac dobio svega 7 minuta zabivši 2 poena (1-3 iz igre) i uhvativši 3 skoka uz 1 asist. Lakersi iduću utakmicu idu u goste Pelicansima, dok će Indiana također u goste u New Orleans, ali dan ranije nego Lakersi.